Ahlat Ağacı en beğenilen film oldu

18 Aralık 2018

IMDb kullanıcılarına göre 2018’in en iyi yerli filmi Ahlat Ağacı olurken listede Ölümlü Dünya, Kelebekler ve Arif v 216 gibi filmler de yer alıyor.

2018’in son günleri kapımızdayken yılın enleri belirlenmeye devam ediyor. Biz de hazır hâl böyleyken IMDb kullanıcılarının verilerine göre şekillenen 2018’in en iyi Türkiye yapımı filmlerine bir göz attık. Tüm bunları kenara bıraktığımızda hem eleştirmenlerden olumlu yorumlar almış hem de seyirciden ilgi görmüş bağımsız filmler olan Ahlat Ağacı ve Kelebekler‘in listenin ilk sıralarında yer aldığını görmek mümkün. Ümit Ünal imzalı Sofra Sırları da listede kendisine yer bulabilmiş bir diğer bağımsız film.

Ahlat Ağacı hakkında

Sinan oldum olası edebiyatla ilgili bir genç adamdır ve yazar olmak istemektedir. Anadolu’da doğduğu köye dönen genç adam kitabını bastıracak parayı bulmak için tüm enerjisini harcamaya başlar ancak babasının geçmişten kalan borçları başına dert olacaktır… Nuri Bilge Ceylan’ın sekizinci sinema filmi olan Ahlat Ağacı’nın yapımcılığının Türkiye ayağını Zeynep Özbatur Atakan üstleniyor.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir