Ahmetçeli Köprüsü’nde Sona Geliniyor

Ahmetçeli Köprüsü’nde Sona Geliniyor
02 Aralık 2013

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde yapım çalışmaları hızlı bir şekilde sürdürülen Ahmetçeli Köyü Köprüsü’nde sona geliniyor.

1 Aralık 2012 tarihinde meydana gelen sel felaketi yüzünden kullanılamaz hale gelmesi sonrasında yıkılarak yeniden yapımına başlanan Ahmetçeli Köyü Köprüsü’ndeki çalışmalar hakkında bilgi veren Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Nevzat Küçük, köprünün 2013 yılı çalışma sezonu içerisinde bitirilerek trafiğe açılması için yoğun çaba sarf edildiğini söyledi.

Genel Sekreter Yardımcısı Nevzat Küçük, “2 milyon liraya ihale edilen Ahmetçeli Köyü Köprüsü’nden Ahmetçeli Köyü başta olmak üzere Pıtıreli, Işıklar, Zeytinli, Zerdelilik, Saçaklı, Palamutoba, Doğancı, Pazarköy, Güllüce, Türkmeneli ve Pınarbaşı köylerinin ulaşım sağlamakta. Yoğun olarak meyvecilik ve zeytincilikle geçimini sağlayan yöre halkının sıklıkla kullandığı Ahmetçeli Köyü Köprüsü’nün yapımının tamamlanmasından sonra toplam 12 köyün uzun zamandır yaşadığı ulaşım sorunu da ortadan kalkacak” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir