Ahtapotun da Turşusunu Kurdular

04 Ekim 2008

Çanakkale’de bir balık lokantasında aşçı Fatma Yıldız tarafından yapılan ahtapot turşusu büyük ilgi görüyor.

1995 yılından bu yana deniz ürünleri konusunda uzmanlaşan aşçı Fatma Yıldız, denizden çıkan her ürünün turşusunun yapılabileceğini belirterek, “Ben de ahtapot turşusu yapmaya karar verdim. Yaptığım turşu da iş yerimize gelen müşterilerimizin büyük ilgisini çekti. Tadı gayet güzel olan ahtapot turşusu, iş yerimizin en önemli ürünleri arasında yer alıyor” dedi.

Yıldız, ahtapot turşusunun yapımının çok basit olduğunu da belirterek, “Ahtapotlar iyice pişirilip yıkandıktan sonra doğranıyor. Daha sonra defne yaprağı ve biraz tuz ile sirkenin karıştırılmasının ardından cam bir kavanoza ağzı hava almayacak şekilde kapatılıyor. Bir hafta bekletilen ahtapot, turşu haline geliyor” diye konuştu.

Troia Balık Restoranı’nın sahibi Yılmaz Taşar ise müşterilerine en iyi hizmeti vermek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini belirterek, “Müşterilerimiz aynı zamanda bizim misafirlerimiz. Bu sebeple onlara en iyi damak tadını vermemiz gerekiyor. Bu kapsamda da yeni ürünlerimizi onların hizmeti sunmak istiyoruz. Son olarak ahtapot turşusunu beğenilerine sunduk. Büyük ilgi gören bu turşumuzun yapımına devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
İHA

Yorumlar...
  • AYŞE CAN
    27/10/2009 15:13

    Fotaş abla tebrik ederim.okurken duygulandım gerçekten gurur verici sen bizim gurur kaynağımızsın allah başarının devamını artırsın seni çok özledik senin kulaklarını çınlatıyoruz ner daim kendine iyi bak hoşçakal teyze oğlu fikret sert ve dayı kızı ayşe can

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir