Aile ve Toplumda Şiddetin Önlenmesi…

30 Nisan 2015

Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Sosyal Yaşam Evleri ve AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) işbirliğinde Çanakkale Belediyesi personeline yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi.

“Kadına Yönelik Şiddeti Önlemede Yerel ve Ulusal STK’ların Kapasitelerinin Güçlendirilmesi” Projesi kapsamındaki seminer, 29 Nisan Çarşamba günü Belediye Meclis Salonunda gerçekleşti. Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelinin hazır bulunduğu ve AÇEV Aile Eğitim Birimi Eğitim Sorumlusu Olcayto Ezgin tarafından verilen seminerde, çocuk, kadın ve aile içi şiddet ile şiddetin önlenmesi konusunda toplumdaki bireylerin ve kamu çalışanlarının rolüne yönelik bilgiler paylaşıldı.

Aile ve toplumdaki şiddetin önlenmesi çerçevesinde kamu personellerinin bilinçlendirilmesi, duyarlılık ve farkındalık yaratılması amacıyla gerçekleşen seminerinin ilerleyen süreçte Belediyenin diğer birimlerine yönelik olarak da düzenlenmesi planlanıyor.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir