AK Parti 37. İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

25 Mart 2013

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı tarafından, Kepez Turizm Uygulama Oteli’nde düzenlenen 37. İl Danışma ve Yerel Yönetimler Danışma Meclisi toplantısına partililer yoğun ilgi gösterdi.

Toplantıya AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve İstanbul milletvekili Hüseyin Bürge, AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu, İl Genel Meclis Başkanı Ali RızaTekin, 23. Dönem milletvekili Müjdat Kuşku, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, il Kadın Kolları başkanı Jülide İskenderoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Orçun Oktay, AK Partili ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleri ile il, merkez ilçe il kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleriyle ilçe yürütme kurulu üyeleri katıldı.

KUTLU; “TARİHİ ADIMLAR ATTIK”
AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı 37. İl Danışma ve Yerel Yönetimler Danışma Meclisi Toplantısı, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasının ardından, AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. “İktidara geldiğimizden beri Başbakanımızın Önderliğinde tarihi adımların atıldı” diyen Kutlu Konuşmasında Şunları söyledi;

“Demokratik bir Türkiye’nin önündeki engelleri tek tek kaldırdık ve kaldırmaya devam ediyoruz. İktidara geldiğimiz günden beri çalışıyoruz. Çünkü bizim gerçek bir ilkemiz ve kutsal bir misyonumuz var. Bunun için Sayın Başbakanımız gibi gece gündüz demeden tüm vatandaşlarımıza ulaşmak zorundayız. Gördüğümüz herkesi kucaklayacağız, ulaşabildiğimiz her eli sıkacağız, anlatacağız. Akılları ve gönülleri fethetmeye devam edeceğiz. Özellikle bu yıl, önümüzdeki yerel seçimler için tarihi bir sorumluluğumuz var ve tarih bize bir fırsat bir şans sunuyor. Bunu da değerlendirmek bizlere düşüyor. Bu sorumluluğu ve yükü kaldıracak cesaretimiz, azmimiz ve aşkımız var. Bu güzide teşkilat, geçmişte bunu ispatlamıştır, bundan sonra da ispatlayacaktır. Bu değişikliğin ülkemizin, Çanakkale’nin ve çocuklarımızın geleceği için ne kadar önemli olduğunu anlatacağız. Mahalle mahalle, sokak sokak, hane hane dolaşacağız kapıları çalıp vatandaşlarımıza anlatacağız. Değişikliğe karşı duranların aslında Millet iradesine karşı durduklarını, statikoyu korumak isteyenlerle vesayeti sürdürmek isteyenler ile hareket ettiklerini anlatacağız. Bilmeliyiz ki sandıktaki eksik yapılan bir müşahit, yapılmayan bir toplantı, üye çalışmasında atlanan bir vatandaş sıkılmayan bir el, kırılan bir gönül, çalınmayan bir kapı, ziyaret edilmeyen bir muhtaç, yapılmayan bir taziye, geleceğimiz için atacağımız büyük adımların eksik olması demektir”

KAŞDEMİR; “BELEDİYECİLİKTEKİ BAŞARIMIZ BİLİNMEKTEDİR”
AK Parti il Başkanı Muzaffer Kutlunun konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, bu toplantıların partinin, Çanakkale’nin ve ülkenin vizyonunun ortaya konduğu ve AK Parti teşkilatlarının ne kadar güçlü, ne kadar heyecanlı ve ne kadar kararlı bir yapıda olduğunu ortaya koyan toplantılar olduğunu belirterek başladığı konuşmasında şunları kaydetti:

“Çok şükür tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de de büyük bir birlik ve beraberlik içerisinde, bir siyasi bilinç çerçevesinde görevlerimize devam ediyoruz. Bizim Çanakkale’de belediyecilik anlamındaki başarılarımız bilinmektedir. Burada AK Parti belediyeciliği ile tanışmış herkesin de bildiği bu başarı tüm Çanakkale’de olduğu gibi il merkezine de yansıyacaktır. Bize düşen birlik ve beraberliğimizi bilinçli bir şekilde çalışmalara devam etmemizdir. Çanakkale adına gerçekten sevinçliyiz, umutluyuz. Son dönemdeki gelişmeler, son dönemde kamuoyundaki intibahımız ve AK Parti’nin gelmiş olduğu nokta, halkımızın gösterdiği teveccühler, yeni katılımlar, yeni heyecanlar bunların somut göstergesidir”

DANİŞ; “BAŞTA ÇANAKKALE MERKEZ OLMAK ÜZERE TÜM BELEDİYELERİ AK PARTİ İLE TANIŞTIRACAĞIZ”
AK Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş de yerel seçimlerde Çanakkale’de AK Parti’nin elinde bulunmayan başta Çanakkale Belediyesi olmak üzere tüm belediyeleri AK Parti yönetimi ile tanıştıracaklarını ifade etti. Daniş şunları söyledi:

“2014 seçimlerine 1 yıl kaldı. Bizler teşkilatlar olarak tam bir coşku ile bu baharın da bize vermiş olduğu enerji ile bir yıllık ciddi bir çalışma takvimi yapmak zorundayız. Ve bir yıl sonra bu tarihlerde bu salonlar bizi almayacaktır, muhtemelen meydanlarda olacağız ve 12 ilçe belediyesini kazanmış olarak iktidarımızı yerel yönetimlere de taşımış olmayı hedefliyoruz. AK Parti belediyeciliğini görmek anlamak için çok uzaklara gitmeye gerek yok. İşte AK Partili ilçelerimizdeki yapılanlar ortada. Bir çok önemli alt yapı hizmetleri tamamlandı artık üst yapı çalışmaları başladı ve önemli yatırımlar devam ediyor. AK Parti Belediyelerimizin olduğu ilçelerde ve beldelerde arıtma istasyonları tamamlanmış ve tamamlanmaya devam etmektedir. Ancak Çanakkale’de ise kanalizasyon hala Çanakkale boğazına akıyor. Burası bizim ortak mirasımız değil mi, burayı gelecek nesillere bırakmıyacak mıyız? Hala bu iş başarılamadı. Biz olmayan bütçeden 1,5 milyon lira destek aldık ancak hala kullanılamadan duruyor. Ne Belediyecilik, ne sosyal demokratlık ne de milliyetçilik söylemle olmaz. Millete hizmet söylemle olmaz, yapacaksınız, göstereceksiniz. Korkutarak olmaz, ayrıştırarak olmaz, bölerek olmaz, birleştirerek, severek, sevdirerek olur.”

Toplantının basına açık olan son bölümündeki son konuşmayı AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Hüseyin Bürge yaptı. Bürge konuşmasında AK Parti’nin iktidarda olduğu süre içerisinde yenilikler ve değişim getirdiğine dikkat çekti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir