Ak Parti Bayramiç İlçe Kongresi Yapıldı

20 Ekim 2008

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde AK Parti ilçe kongresinde Sadettin Aslan yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Bayramiç Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Cihat Temiz, yapılacak olan yerel seçimlerde Çanakkale’nin bütün belediye başkanlıklarını almak istediklerini belirterek, ‘Çanakkale’nin bütün belediyeliklerine talibiz. Bunu da başaracağız. AK Parti’nin tek rakibi kendisidir? dedi.

Milletvekilleri Mehmet Daniş ve Müjdat Kuşku da AK Parti olarak hedeflerinin yerel seçimlerde bütün belediyelikleri almak olduğunu, özellikle Bayramiç’i mutlaka kazanmak istediklerini belirti. Kuşku, “Bayramiç yakın gelecekte AK Partili belediye başkanı ile tanışacak. Bayramiç’in hastanesi yeni yılda hizmete girecek. Yapılacak yerel seçimlerde belediye başkanlığını mutlaka kazanmalıyız. Bayramiç bizim için çok önemli bir ilçe” dedi.

Milletvekili Mehmet Daniş ise Güneydoğudaki terör olayları ve dünyayı etkisi altına ekonomik krize değindi. Daniş, “Öldürmekle terörün önüne geçemezsiniz. Bunu yıllardır gördük ve yaşıyoruz. Köklü çözüm gerek. Amerika’da ve Avrupa’da bankalar batıyor. Bu krizde hiç sıkıntı yaşamayacağız demek değildir. Tek başına bir iktidarın gücü ile krizi en az sıkıntı ile atlatacağız. Kararlıyız. Bayramiç’te yerel yönetimi de devralmak istiyoruz? dedi. Yapılan konuşmaların ardından seçime geçildi. Kongrede tek liste oylandı. Seçimde halen ilçe başkanlığı görevini yürüten Sadettin Arslan tekrar başkan seçiylirken, ilçe yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Mehmet Demirsöz, Ömer Özlük, Ahmet Kurt, Ahmet Güçlü, Sıtkı Güner, Mustafa Sezer, Bahattin Sezer, Birol Murluay, Ahmet Mutlu, Nurullah Bozkurt, Ramis Yılmaz, Nihat Yıldırım, İlyas Barıtçı, Hasan Çelik, Fahri Güder, Mustafa Arslan, Selçuk Çalışkan, Özgür Öztürk ve Sabri Bozkurt.

Seçime AK Parti Çanakkale Milletvekilleri Mehmet Daniş, Müjdat Kuşku, AK Parti İl Başkanı Cihat Temiz ile birlikte bazı belde belediye başkanları, çevre ilçe başkanları ve çok sayıda davetli,delege ve partili katıldı.
İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir