Ak Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş Oldu

Ak Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş Oldu
04 Aralık 2013

Haber7.com internet sitesinin haberine göre Ak Parti Çanakkale Belediye Başkanı Adayı’nın Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş olduğu açıklandı.

Haber7.com aralarında Çanakkale’nin de olduğu 6 ilin Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) belediye başkan adaylarının ismini açıkladı. Habere göre Ak Parti Çanakkale Belediye Başkanı Adayı, TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş oldu.

AK Parti Çanakkale Belediye Başkan adayı resmi olarak ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Marmara Bölgesi’ndeki diğer şehirlerle birlikte, 5 Aralık 2013 tarihinde Haliç Kongre Merkezi’nde AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından organize edilen programda açıklanacak.

“Şeref duyarım”
Mehmet Daniş, daha önce adaylık iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Genel merkezimizin, teşkilatımızın, Genel Başkanımızın bizimle ilgili takdir ettiği ne varsa biz bundan sonraki siyasi çalışmalarımıza o yönde devam ederiz. Eğer Çanakkale kamuoyunda temayülde yapılan araştırmalarda, yapılan araştırmaların sonucunda komisyon ve Genel Başkanımız böyle bir sonuca varırsa ben bunu bir görev kabul ederim. Çanakkale’ye belediye başkanlığı anlamında hizmet etmekten şeref duyarım.” ifadelerini kullanmıştı.

Mehmet Daniş;
2 Ağustos 1971’de Çanakkale’de doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Çanakkale barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yaptı. 22’nci, 23’ncü ve 24’ncü dönemlerde Çanakkale milletvekili seçildi. 22. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip üyeliği görevinde bulunan Daniş, 24. Dönemde TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığına seçildi. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Daniş, evli ve 3 çocuk babası.

İskele Meydanında Karşılama
Ak Parti Çanakkale Belediye Başkan Adayı Mehmet Daniş’in partililer tarafından 05 Aralık Perşembe akşamı saat 21.00’da İskele Meydanı’nda karşılanacağı öğrenildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir