AK Parti, İl Başkanı Kutlu’nun İstifa Ettiği İddialarını Yalanladı

AK Parti, İl Başkanı Kutlu’nun İstifa Ettiği İddialarını Yalanladı
31 Mayıs 2014

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çanakkale Teşkilat İşleri Başkanı Ali Osman Yıldız, yazılı olarak yaptığı basın açıklamasında İl Başkanı Muzaffer Kutlu’nun istifa ettiği iddialarını yalanladı.

Yıldız, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Çanakkaleliler, hepinizin de bildiği üzere geçtiğimiz günlerde Çanakkale Merkez İlçe, Gelibolu ve Gökçeada ilçe başkanlarımız ve yönetimleri istifalarını il başkanlığımıza sunmuşlardır. Bu karar, partimizin daha başarılı sonuçlar elde etmesi amacıyla teşkilatlarımızı yenileme noktasında genel merkezimiz ve il başkanlığımızca yerel seçim değerlendirmesi neticesinde ortaya çıkmıştır. İlçe başkanlarımızda partimizi rahatlatmak adına istifalarını sunmuşlardır. Kısa süre içerisinde de yeni ilçe yönetimlerimiz oluşturularak genel merkezimizin onayına sunulacaktır. istifalarını sunan bazı ilçe başkanlarımızın da görevlerine devam etmesi söz konusudur. Önümüzde ki Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin öncesinde teşkilatımızın daha geniş kitleleri kucaklayıcı ve etkin olması adına alınan bu kararın herkes için hayırlı olmasını diliyoruz. Ayrıca son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan İl Başkanı Muzaffer Kutlu’nun genel merkezimizce görevden alınarak istifa ettirildiği haberleri kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.
Sayın il başkanımızın bazı kesimlerce başarısız gösterilmek istendiği ve bu asparagas haberlerin ortaya çıkması ve kısa sürede kamuoyunda yankı bulmasında yine bu kesimlerin parmağı olduğu aşikardır. İl Başkanlığı makamı ve Merkez İlçe Başkanlığı birbirine karıştırılmamalıdır. Partimiz il genelinde 1. parti olarak 6 ilçe ve 5 belde olmak üzere 11 Belediye başkanlığını kazanmış, 16 İl Genel Meclis üyesi çıkartmıştır. Bu anlamda altını çizerek yeniden ifade ediyoruz ki il başkanlığımız 2014 yerel seçimlerden başarılı bir şekilde çıkmıştır. Kamuoyuna saygılarımla…”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir