AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Babacanoğlu: “Belediyenin Teklifi Yok”

10 Eylül 2012

AK Parti İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Babacanoğlu, İskelenin Karacaören’e taşınması için asıl yetkinin Çanakkale Belediyesi ve Belediye Meclisinde bulunduğunu söyledi.

GESTAŞ’ın Gelibolu’ya kuracağı İskele için taleplerin açık olduğunu belirten Babacanoğlu “Karacaören’e İskele kurulması için öncelikli olarak belediyenin talebi olması lazım. Biz kendi kendimize çıkıp hadi iskeleyi Karacaören’e kaldıralım diyemeyiz çünkü şehir içi trafiğinin düzenlenmesi konusunda asıl yetki belediyelerindir. Bu konuda ne Çanakkale Belediyesinin ne de belediye meclisinin aldığı bir karar yok” dedi.

Feribot İskelesi ve ana arterin sağlandığı Demircioğlu Caddesi’nin uluslararası karayolu ağı içinde bulunduğunu hatırlatan Babacanoğlu “Uluslararası nitelik kazanmış bir yolu değiştirme öyle kolay bir iş değil. Basında Çanakkale İskelesinin kaldırılması ve yetkinin de İl Genel Meclisinde olduğu yazılıp çiziliyor. Ama işin aslı öyle değil. GESTAŞ, sermaye olarak Özel İdarenin büyük ortak olduğu bir kuruluş tamam da biz İl Genel Meclisi olarak yetkiyi neye göre vereceğiz? Gelibolu örneğinde olduğu gibi çalışma yapmak ve istekli olmak gerekir. Biz bu konuda ne talep ediliyorsa ona göre oturup değerlendirir ve kararımızı açıklarız. Yoksa durduk yerde hadi Karacaören’e İskele kuralım demekle olmaz. Bu işin yasal prosedürü belli” dedi.

Babacanoğlu örnek olarak gösterdiği Gelibolu Feribot İskelesi için İl Genel Meclisinde olumsuz oy kullandığı hatırlatıldığında “Ben iskeleye karşı değilim. Yöntem yanlış. Onun için olumsuz oy kullandım” diye yanıt verdi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir