AK Parti Kadın Kollarından Kamer Genç’e Tepki

29 Nisan 2013

AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Julide İskenderoğlu yaptığı yazılı açıklamada Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları olarak CHP Milletvekili Kamer Genç’i, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik sözlerinden dolayı kınadıklarını söyledi ve ekledi: “Bütün kadın örgütlerini kınamaya davet ediyoruz.”

Açıklamada şu sözlere yer verildi;

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI SAYIN FATMA ŞAHİN’E AĞIR İTHAMDA BULUNAN
CHP MİLLETVEKİLİ SAYIN KAMER GENÇ’İ KINIYOR
BÜTÜN KADIN ÖRGÜTLERİNİ KINAMAYA DAVET EDİYORUZ…

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, engellilerle ilgili yasa tasarının görüşmelerinde sorularını cevaplarken söz alan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, kendi partisini bile utandıran sözler sarf etmiştir. Bakan Fatma Şahin’in 18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle belge hazırladığını, ön sözünde Çanakkale Zaferi’nin çok kıymetli komutanlar tarafından kazanıldığının yazıldığını belirterek, “Ama Atatürk kelimesini ağzına almıyor. Atatürk kelimesini anmak, sizi çok mu rahatsız ediyor? Acaba bu Cumhuriyet’i kurmasaydı, siz hangi devletin vatandaşıydınız, o makamda oturacak mıydınız? Otursaydınız hangi tarikat mensubu kitlenin, bilmem kaçıncı hanımı durumuna düşerdiniz? Atatürk’ün getirdiği nimetleri inkâr etmeyin” demiştir.

Fatma Şahin ise, “Atatürkçülüğü sözde yapmıyoruz, ülkenin çağdaşlaşmasında, medeniyetleşmesinde gövdemizi koyuyoruz. O yüzden haddinizi bilin, ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan birine kaç eşli olabileceğini soracak kadar hadsiz ve terbiyesizsiniz. Herkes haddini bilecek” diye tepkisini göstermiştir.

Hangi görüşten ve hangi partiden olursa olsun kürsüdeki kadına “tarikat liderlerinin kaçıncı eşi olurdunuz” ithamı çok ağır bir itham şeklidir. Bir zamanlar magazin programlarını çiçekleri ile dolduran, son 10 yılda tam 8 kez disiplin cezası alarak açık ara ceza listesinin ilk sırasına oturan ve bir kadına bu kadar bayağıca saldıran Sayın Genç kalitesini tüm çıplaklığı ile ortaya koymaktadır. Atatürk yaşasaydı ve bunları görseydi eminiz siz o meclisin kapısından içeri giremezdiniz Sayın Genç…

Bizler de Ak Parti Çanakkale İl Kadın Kolları olarak, ağzından küfürlü konuşmaları eksik etmeyen CHP Milletvekili Sayın Genç’i esefle kınıyor, bütün kadın örgütlerini de kınamaya davet ediyoruz. CHP Kadın Kollarının konuyla ilgili görüşlerini de merak ediyoruz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir