AK Parti Merkez İlçe Başkanı Öncü: “Bırakın Yargı Kendi Görevini Yapsın”

29 Mayıs 2012

Çanakkale AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, Çanakkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne yönelik operasyonun ardından süreci dikkatle izlediklerini söyledi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yaptığı açıklamalarla yargıya müdahale ettiğini öne sürdü. Öncü, “Belediye Başkanı Ülgür Gökhan gözaltı sürecinden ve tutuklama kararından sonra içinde bulunduğu psikoloji ile bocalamakta, birbiriyle çelişen açıklamalar yapmakta, tabiri caizse bir dediği bir dediğini tutmamaktadır. Hatta yapılan son basın toplantısında söyledikleri tamamen hukuk katliamıdır, bağımsız yargıya açıkça müdahaledir. Sayın Gökhan işine gelmediğinde dosyada gizlilik kararı var demekte, işine geldiğinde ise “Detaylı inceleme yapılmadan tutuklama kararı verildi, tutuklamalar adalete uygun değil. Çalışanımız olan bir arkadaşımızın inceleme sonunda yaptığı işlemlerin tamamının yasalara uygun olduğunu ve kamuyu zarara uğratmayacak şekilde işlem yaptığını tespit ettik, bu durumu da savcılığa bildirdik” demektedir. Bu yargıya, soruşturmayı yürüten makama doğrudan müdahaledir” dedi.

Tutumundan dolayı Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı eleştiren Öncü, “Sayın Gökhan Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün personelinin tamamına yakınının tutuklandığı bir soruşturmanın CHP ve belediye ile alakası olmadığını söylüyor. Halkımız şu konuda hemfikir ki, bu yolsuzluğun mimarı yıllardır Çanakkale’yi ve Çanakkale Belediyesi’ni basiretsiz bir şekilde idare eden, yönetim görevini ihmal eden, denetim görevini ihmal eden CHP’li Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve yönetiminin bizzat kendisidir. Yönetimlerindeki Çanakkale Belediyesi’nin hiçbir biriminde vatandaşlarımız işlemlerini sorunsuz halledememektedir. Belediyeye yolu düşüp de oradan yüzü gülerek ayrılan vatandaşımız yoktur. Kötü yönetimleri neticesinde bizim Allah vergisi güzellikleriyle anlatmaya doyamadığımız Çanakkale’mizi İSKİ benzeri bir skandalla anılmaya mahkum etmişlerdir” diye konuştu.

Olayın yargı sürecinde olduğunu da hatırlatan Öncü, “Bırakın yargı kendi görevini yapsın, siz de kendi görevinizi yapın. Şundan eminiz ki, bağımsız yargı, incelemeleri neticesinde suçluyla suçsuz olanları ayıracak, tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan milyonlarca TL ile ifade edilen o paraları kim yediyse tek tek ortaya çıkararak, Çanakkale halkı adına onlardan hesap soracaktır. Ancak bir hesap daha vardır ki o da sandıktadır” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir