AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı Danışma Kurulu Toplandı

03 Ocak 2011

Çanakkale?de AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı 8. Danışma Meclisi toplantısı yapıldı.

Çataltepeliler Derneği Lokali’nden yapılan toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Çanakkale Milletvekili Müjdat Kuşku, yeni yılın barış ve huzur getirmesini dileyerek, ?Barış temennisi, milletimiz tarafından en çok gerçekleştirilmesi çalışılan bir temenni. Bu temenni sağlanırsa, Başbakanımızın 2023 yılı için koyduğu vizyonda ülkemiz, dünyanın en ileri ülkelerinden birisi olacaktır. Mukayeseler yapılmadan, neyin, nereden, nereye geldiğini anlayamayız. Bütçe 90 milyon liradan 320 milyon liraya yükseldi? dedi. Konuşmasında Çanakkale’de yapılan yatırımlara da değinen Kuşku, ?Daha önce kentte 5-6 şantiye, bunların çalışmalarının çakıştığını göremezdiniz. Bugün karayollarına çıktığınızda 8-9 tane şantiye görürsünüz. Bunların hepsi de faaldir? şeklinde konuştu.

Çanakkale Milletvekili Mehmet Daniş ise yaptığı konuşmada AK Parti’nin Atatürk’ün izinden giden bir parti olduğunu belirterek, ?Partimizin kurulduğu 2001 yılından bugüne kadar pek çok şey gelişip, değişti. Bizim iktidarımızdan önceki yıllarda insanlar siyasetçi olarak sokaklarda gezemiyordu. Siyasetçi adam kayırmacı, komisyoncu, yolsuzlukların adresi gibi görülüyordu. Birileri buna ?dur? dedi. Bunu yapan AK Parti oldu? şeklinde konuştu.

Daniş, 3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra, AK Parti’nin siyasetin umudu olduğunu da dile getirerek, ?Günümüzde artık herkes rahatça siyaset yapma imkanına kavuştu. 1915 yılında, istiklal mücadelesinin verildiği bu topraklarda, şimdi istikbal mücadelesi veriyoruz. AK Parti Atatürk’ün izinden giden bir parti? dedi.

İl Başkanı Muzaffer Kutlu da yaptığı konuşmada AK Parti’nin Türkiye’de siyasetin çıtasını yükselttiğini vurgulayarak, ?Geçmişimizi unutmayalım, unutturmayalım. Yaşananlardan ders alalım. Türkiye’yi 70 sente muhtaç edenleri unutmayalım? diye konuştu.

Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü de, 8 yılda halktan kopmadan, hizmet verdiklerini ifade ederek, ?Bölgesinde lider bir ülke, Türkiye için çalışıyoruz. Bu hedefin anahtarı, güvencesi istikrardır. Bu da AK Parti’de mevcuttur. Yerel seçimlerde başarılı olamamanın üzüntüsü içindeyiz. Bu üzüntüyü hafifletmek, genel seçimlerde 4 milletvekili hedefine ulaşmak için mahalle, köy ve belde teşkilatlarımızla hızlı ve azimli bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

Toplantıya AK Partili belediye başkanları, il genel ve belediye meclisi üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Toplantı sonucu katılanlara pilav,tatlı ve ayran ikram edildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir