Ak Partili Kadınlardan Engellilere Destek

15 Haziran 2012

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Julide İskenderoğlu önderliğindeki partili kadınlar, mavi kapak toplama kampanyasına destek verdi.

Çanakkale’de yardımsever girişimlerine devam eden AK Partili kadınlar, engellilere destek vermek amacıyla topladıkları mavi kapakları teslim ettiler. Yardıma muhtaç vatandaşların yanında yer alan AK Parti İl Kadın Kolları üyeleri, her zaman olduğu gibi dün de sosyal sorumluluk projesi kapsamında topladıkları mavi kapaklarla engellilerin tekerlekli sandalyelerine kavuşmasını sağladı.

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Julide İskenderoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular’ı ziyaret ederek, engellilerin hayatını kolaylaştırmak için topladıkları mavi kapakları teslim etti. Ziyarette konuşan Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular; “Şu anda derneğimizde toplam 500 kilogram mavi kapak var. 250 gram ağırlığındaki mavi kapağa 1 tekerlekli sandalye alıyoruz. Alacağımız 2 tekerlekli sandalyeyi engellilere teslim edeceğiz. Mavi kapak toplama kampanyası Türkiye Sakatlar Derneği’nin 3 sene önce başlatmış olduğu bir kampanyadır. Ak Parti İl Kadın Kolları’nın kampanyaya verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Çanakkalelilere bir çağrıda bulunan Burunlular, ikinci el beyaz eşyaları da engelliler için değerlendirdiklerini ve vatandaşların kullanmadığı 2. el beyaz eşyaları da derneğe getirip teslim edebileceklerini sözlerine ekledi.

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Jülide İskenderoğlu ise; “Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında engellilerimiz için mavi kapak topladık. Topladığımız kapakları teslim ettik. Bu kapaklar ile engellilere tekerlekli sandalye alınacak. Bu tür kampanyalara verdiğimiz destekler her geçen gün artarak devam edecek” diye konuştu.

Yorumlar...
  • Mehmet
    19/06/2012 10:09

    Böyle şeylerin reklamı olmaz diye düşünüyorum ama siyasetten anlamadığım için bilemiyorum tabiki

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir