AK Partili Kapusuz Çanakkale’de

AK Partili Kapusuz Çanakkale’de
31 Ocak 2010

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, PKK’nın 4 tane Kürt’ün bir araya gelip kurduğu bir hareket olmadığını belirterek, “Apo’nun arkasında 28 tane devlet var” dedi.

Çanakkale’de Anafartalar Otel’de düzenlenen toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, demokratik açılımın önemine değinerek, “Demokratik açılım dediğimiz olayın 2 hedefi var. Birincisi terörü minimize ederek yok etmek, ikincisi de hem demokrasinin hem de insan hak ve özgürlüklerinin standardını yükseltmektir” diye konuştu.

Konuşmasında PKK terör örgütü ile ilgili de ilginç açıklamalarda bulunan Kapusuz, “Burada açık açık televizyonların huzurunda söylüyorum. PKK 4 tane Kürt’ün bir araya gelip kurduğu bir hareket değildir. Bir defa öncüsü başında bulunan adam Apo bu ülkenin, kendisi, milleti ve ırkı adına eylem yapan bir adam da değildir. Çok açık bir şey söylüyorum. İrtibatları kökleri başka yerde olan birisidir. Bülent Orakoğlu ‘İhanet Çemberi PKK’yı Yöneten Kürtler’ diye bir kitap yazdı. Birçok iddiaları ve ithamları
var. Bunlara verilmiş bir cevap da bulamadım. Apo’nun Ergenekoncu olduğuna kadar iddialar var. Başka iddialarda da bulunuyor. Hangi çevrelerle irtibatlı olduğunu çok ileri seviyede iddia ediyor. Sadece bu değil. Bunun gibi çok sayıda kitapta bu iddialar mevcut. Apo’nun arkasında 28 tane devlet var” dedi.

“TÜRKİYE’NİN KAYBEDECEK ZAMANI YOK, BİR ERKEN SEÇİM TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE OLMAYACAK”

Erken seçim konusuna da değinen Salih Kapusuz, “Bir erken seçim olacak şeklinde sözler ifade edenlere buradan açıkça şunu ifade ediyorum. Türkiye’nin kaybedecek zamanı yok. Bir erken seçim Türkiye’nin gündeminde olmayacak. Geçmiş yıllarımızı hatırlarsak ortalama her 2-2,5 yıla bir seçim 1,5 yıla da hükümet düşüyor. Adeta bir hükümet geliyor, yerini ısıtmadan, projelerini hayata geçiremeden ayrılıyor yerini bir başkanına terk ediyor. Böyle bir istikrarsızlık ülkemize bir şey kazandırmamıştır. Biz ise sürekli olanı, istikrarı, güveni çok önemsediğimiz için sürelerimizi sonuna kadar kullanma konusunda ilke kararı aldık ve bunu milletimizle paylaştık. Bu paylaşmış olduğumuz ilan ettiğimiz düşüncelerimizden de geri adım atmadık” şeklinde konuştu.

“BİZİM SİYASİ ANLAYIŞIMIZDA SİYASİ İKTİDARLARI HALK BELİRLER, HALK GETİRİR, HALK GÖTÜRÜR”

Anayasa değişikliği konusunda da açıklamalarda bulunan Kapusuz, “Türkiye’de üzülerek ifade etmek isterim ki, siyasi sistemimiz çok zaman kaybına uğradı. Halkın iradesine müdahaleler oldu. Gerekçesi her ne olursa olsun, bizim siyasi anlayışımızda siyasi iktidarları halk belirler, halk getirir, halk götürür. Karar halka aittir. Üzülerek hatırladığımız gibi 1960’da müdahale oldu. Orada da çok yanlış bir uygulamayla milli iradeye yapılan müdahale 1 Başbakan ve 2 tane bakanımızı maalesef idama götürdü.

Yetmedi 27 Mayıs bayram ilan edildi. Türkiye’deki bugüne kadar konuşulan bundan sonra da konuşulacak olan birçok temel problemimizin kaynağı anayasadır. Eğer anayasa çağa uygun, sivil, bu toplumun gerçek ihtiyaçlarını karşılamak üzere bugünün şartlarına uygun bir anayasa olsa emin olun şuanda tartıştığımız birçok konuyu tartışmak yerine mesafe ve yol alırız” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir