Akçakoyun YİBO Badmintonda Marmara Üçüncüsü Oldu

21 Nisan 2012

Çanakkale’de badmintonda il birinciliği müsabakalarında şampiyonluğu elde eden Akçakoyun Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Badminton Takımı, Bilecik’te on beş ilin birincilerinin katıldığı Marmara Bölge Şampiyonasında Marmara üçüncüsü olarak Türkiye Şampiyonasına gitmeye hak kazandı.

Akçakoyun YİBO takımı ilk turda Tekirdağ ve Kütahya takımlarını mağlup ederek ikinci tura kaldı. İkinci turda ise Yalova ve Sakarya takımlarını yenerek yarı finalde Bolu takımıyla karşılaştı. Yarı finalde rakibine mağlup olan YİBO takımı, zevkli ve çekişmeli geçen üçüncülük maçını da alarak Türkiye Şampiyonasına gidiş biletini aldı. Öğrencilerin bu başarıyı sağlaması için gerekli ortamı hazırlayan Okul Müdürü Şuayip Akman’ı, iyi mücadele eden öğrencileri ve takımı şampiyonaya hazırlayan Beden Eğitimi öğretmeni Sertaç Tütüncü’yü tebrik ederek, öğrencilerine Türkiye Şampiyonasında da başarılar diledi.

Öte yandan Antrenör İsmail Kurttürk’ün çalıştırdığı Akçakoyun Yibo Güreş Takımı Öğrencileri, Çanakkale Minikler İl müsabakasında madalyaları sildi süpürdü. Greko-romen stil ve serbest stil İl Birinciliği müsabakalarında 11 Altın, 4 Gümüş ve 11 Bronz madalya alarak her iki stilde de takım halinde İl Birincisi oldu. Antrenör İsmail Kurttürk ” başta Okul Müdürü olmak üzere, desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ettiğini ve başarıların bundan sonra da devam edeceğini” söyledi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir