“Akçansa 20. Yıl Güzel Sanatlar Lisesi”ni kuracak

15 Haziran 2015

Akçansa, 2016 yılında 20’nci yılını kutlamaya hazırlanıyor. Bu kapsamda Çanakkale Valisi Ahmet Çınar’ı ziyaret eden Akçansa Genel Müdürü Mehmet Hacikamiloğlu ve fabrika üst yönetimi şirketin bugünkü konumuna gelmesinde büyük katkısı olan şehre Güzel Sanatlar Lisesi kurma sözü verdi.

Terzioğlu Vakfı tarafından binası tahsis edilen mevcut Güzel Sanatlar Lisesi’nin fiziki şartlar itibariyle artık ihtiyacı karşılamaktan uzak olduğunu belirten Vali Ahmet Çınar, yeni bir Güzel Sanatlar Lisesinin Akçansa tarafından yapılacak olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, eğitime katkılarından dolayı Akçansa Genel Müdürü Mehmet Hacikamiloğlu ve beraberindekilere teşekkür etti.

Gençlerin yeteneklerini geliştirme hedefi doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Çanakkale Valiliği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan lisenin, 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda güzel sanatlar fakültelerine ve konservatuarlara hazırlamak amacıyla kurulacak olan lise, modern derslikler, konferans ve gösteri salonundan oluşacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir