Akide Şekeri Sahne Aldı

28 Mayıs 2019

Geleneksel Türk tiyatrosunun vazgeçilmez motifi olan ortaoyunu türündeki oyun seyirciyi Kavuklu, Pişekar, Külhanbeyi ve Arap Bacı gibi renkli karakterlerle buluşturdu.

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen Bursa Devlet Tiyatrosu’nun “Akide Şekeri” adlı tiyatro oyunu, Çanakkale Güzel Sanatlar Fakültesi Necip Fazıl Kısakürek Tiyatro Salonu’nda seyircisiyle buluştu.  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi içerisinde yer alan Necip Fazıl Kısakürek Salonu’nda sahnelenen “Akide Şekeri” oyununa, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Fehmi Seval ve tiyatroseverler katıldı. Ali Meriç’in yazdığı, Cenk Turan’ın yönettiği oyun güzeller güzeli Akide’nin ev ararken hayatının aşkını bulmasını ele alıyor. Oyunun başrollerini Acan Ağır Aksoy,Diyar Gönülalçak, Ceren Kayış, Cenk Turan, Çağrı Dulun, Orhan Ergün, Çağrı Zora, Öykü Esendemir, Cansu Yılmaz, Ali Bircan Teke, Cem Hamza Çanakoğlu, Erem Nalcı, Zeynep Yılmaz, Erdem Erdoğan, Salih Cem Şener, Emre Nurettin Örük, Murat Emrah Kanra, Iraz Hazel Körmükçü, Sıdıka Derya Gümral, Ayşe Dinç paylaşırken, yönetmen yardımcılığı Nergiz Acar’a, dekor Emre Çamurkaran ve Mustafa Albayrak’a, kostüm tasarımı Fatma Sarıkurt’a, ışık kumandası Sinan Mahçup ve Mehmet Şah Güney’e ait. Ekibin müzisyen ve kantosu kadrosun da ise Irmak Şahin, Tarkan Rast, Suat Çelikkökü, Vedat Rast, Emre Usta, Irmak Bavkır, Nergiz Acar, Gizem Türköz, Çağla Genç, Cem Hamza Çanakoğlu yer alıyor. Sazlı sözlü İstanbul komedisine eşlik ettiğimiz oyun sanatseverlerden büyük alkış aldı.

Oyun sonunda Bursa Devlet Tiyatrosu oyuncularını tebrik eden İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Fehmi Seval oyunculara çiçek takdiminde bulundu. 1 Ekim 2019 tarihinden itibaren yeni sezonda Çanakkaleli sanatseverleri tiyatro ile buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir