Akıllı Kent Bilgi Sistemi Saha Çalışmaları Başladı

Akıllı Kent Bilgi Sistemi Saha Çalışmaları Başladı
24 Mayıs 2013

Çanakkale Belediyesi tarafından kentlinin hizmet alma süresini kısaltarak zaman ve kaynak tasarrufu sağlamak amacıyla projelendirilen “Akıllı Kent Bilgi Sistemi” kurulmasına yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında saha çalışmalarına başlandı.

Çanakkale Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamalarda şu ifadelere yer verildi;

“İlk olarak Esenler Mahallesi’nde başlayan ve Çanakkale Belediyesi’nin 4 personeli tarafından yürütülen saha çalışmaları kapsamında kentimizdeki tüm haneler tek tek ziyaret edilerek mekan ve kişi bilgileri sisteme aktarılacak. Bu sayede kent kaynakları ile kentin geleceğini birlikte yönetelim ilkesi ile çalışmalarını şekillendiren belediyemiz en güncel ve en doğru bilgiye ulaşırken bu bilgi üretilen hizmetlerin daha hızlı ve daha kaliteli uygulanmasını sağlayacak. Böylelikle kentlilerimiz belediye ve hizmetlerine zaman ve mekandan bağımsız olarak ulaşarak işlemlerini gerçekleştirme imkanına sahip olacak.

Bütün kent bilgi sistemleri gereksinimlerinin tek bir çatı altında toplanacağı sistemde nüfus, taşınmaz, mülkiyet, altyapı, tesisat ve abonelik gibi bilgiler sisteme işlenerek bu verilerin kaynağı ve yasal sahipleri olan kurumlar ile de online entegrasyon sağlanarak daha verimli hizmet sunulması sağlanacak.

Yapılacak olan çalışmalar klasik anket uygulamalarından farklı bir çalışma olup günümüz teknolojisine uygun son sistem tablet bilgisayarlar aracılığı ile güvenli bir şekilde uygulanacak. Alınan bilgilerin tablet bilgisayarlara girilmesi ile belediyemizin otomasyon sistemine direkt kaydı gerçekleşecek böylelikle çevreye de verilen değerin bir göstergesi olarak gereksiz kağıt israfının da önüne geçilecektir.

Bürokrasiden kaynaklanan sıkıntıları aşmak ve daha kaliteli hizmet sunmak için hayata geçirilen “Akıllı Kent Bilgi Sistemi” projesinin en önemli ve ilk ayağı olan saha çalışmalarında, belediyemizin bilgiye dayalı sunduğu hizmetin kentli ihtiyaçları doğrultusunda eksiksiz olarak sisteme tanımlanabilmesi amacıyla siz değerli Çanakkalelilerin çalışmalarımıza katkı sağlamasını bekliyoruz.”

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir