Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Akın Öngör, “Liderlikte Markalaşmak” Adlı Konferans Verdi

Akın Öngör, “Liderlikte Markalaşmak” Adlı Konferans Verdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’ne Marka Konferansları çerçevesinde misafir olan Garanti Bankası Eski Genel Müdürü ve WWF (Doğal Hayatı Koruma Vakfı ) Türkiye Başkanı Akın Öngör, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. C. Varol Tok’u makamında ziyaret etti. Üniversitemiz öğretim üyeleri Prof. Dr. Murat Kasımoğlu ve Dünya Üniversiteler Kongresi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Oktay Koç’un da bulunduğu ziyarette üniversitemizin niteliği ve yapısı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. C. Varol Tok, üniversite, kent, üniversitede gerçekleştirilen projeler ve faaliyetler hakkında Akın Öngör’e bilgi verdi. Akın Öngör, Çanakkale’nin coğrafyasının, ikliminin oldukça güzel olduğunu ve kentin tarihsel açıdan taşıdığı çeşitli özellikler itibariyle önemli bir konumda bulunduğunu belirtti. Akın Öngör, üniversitenin ise kent için önemli bir yeri olduğunu vurguladı ve “üniversitenin öğrenci sayısı kentin nüfusu ile kıyaslandığında muazzam bir nitelik taşımaktadır” dedi. Prof. Dr. Murat Kasımoğlu da Çanakkale için eğitimin çok önemli olduğunu, bu anlamda da üniversitemizin kent için önemli bir konumda bulunduğunu belirtti. Rektör Yardımcımız Prof. Dr. C. Varol Tok da üniversitemizin şehrin dinamiklerini değerlendirmek durumunda olduğu ifade etti. Dünya Üniversiteler Kongresi Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Oktay Koç ise üniversitemizin uluslararası projelerine değindi ve Dünya Üniversiteler Kongresi’nin üniversitemiz, kentimiz açısından taşıdığı önemin altını çizdi. Yrd. Doç. Dr. Oktay Koç, 3000’e yakın katılımcının Dünya Üniversiteler Kongresi’ne katılmasının beklendiğini de belirtti.

Ziyaret sonrası Marka Konferansları çerçevesinde Troia Kültür Merkezi’nde “Liderlikte Markalaşmak” adlı konferans Akın Öngör tarafından verildi. Akın Öngör, bu konferansta liderlik ile ilgili deneyimlerini ve bilgilerini aktardı. Konferanstan sonra ise Akın Öngör kentimizin ileri gelenleri ve üniversitenin hocaları ile biraraya geldi. Kentimiz ve üniversite hakkında çeşitli konuların konuşulduğu görüşmede Akın Öngör’e çeşitli hediyeler verildi. Görüşme teşekkür ve iyi dilek temennileri ile son buldu.

[Kaynak: ÇOMÜ]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir