Akkuş, Pıtıreli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni Ziyaret Etti

05 Mayıs 2013

Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Akkuş, şube müdürü Hayati Güre ve İlçe Müdürü Cahit Uydaş ile beraber Bayramiç İlçesine bağlı S.S. Pıtıreli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin Olağan Genel Kurul Toplantısına katıldı.

30 Nisan Salı günü gerçekleşen ziyarette İl Müdürü Mustafa Akkuş, Müdürlük olarak yörede uyguladıkları projeler ve faaliyetler hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra, Kooperatif Ortaklarının ve çiftçi ailelerinin sorunlarını dinledi.

Şişeleme ve Paketleme Ünitesi Talebi
Zeytinyağı kontini tesisi bulunan Kooperatifin isteği olan şişeleme ve paketleme ünitesi talebine karşılık İl Müdürü Akkuş, değişen pazarlama teknikleri ve ürünün daha iyi artı değer kazanması açısından kendi markaları ile satışın Kooperatife ve ortaklara yönelik faydalarından ve öneminden bahsederek İl müdürlüğü olarak mevcut imkanlar ölçüsünde her türlü desteği vermeye çalışacaklarını söyledi.

Ayrıca süt ve yem satışı, mısır ekimi, balya bağlama ve toprak işleme gibi ortakların değişik işlerini de yapan Kooperatif bu zamana kadar Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının kredili ve Hibe projelerinden faydalandıklarını bundan sonra da bu ve benzeri konularda yardımların devamını talep ettiler.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Akkuş tarafından mevcut imkanlar çerçevesinde taleplerin karşılanabileceğinin ifade edilmesinin ardından ziyaret sona erdi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir