Akli Dengesi Bozuk Şahıs, Servis Minibüsünü Kaçırdı

17 Temmuz 2010

Çanakkale’de bir alışveriş merkezi önünden müşteri servis aracını çalarak şehre indikten sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alınan akli dengesi bozuk vatandaş, götürüldüğü karakoldan kaçınca polis tarafından yakalandıktan sonra güçlükle kontrol altına alınabildi.

Çanakkale il merkezinde bulunan bir alışveriş mağazasının müşteri servis minibüsü olarak kullanılan 17 S 0088 plakalı aracın şoförü tesis önündeki benzin istasyonuna yanaşarak akaryakıt almak istedi. Bu sırada servis minibüsünden aşağıya inen şoför S.K. benzin istasyonunda gerekli evrakları imzaladıktan sonra geri döndüğünde aracın yerinde olmadığını gördü. Kısa sürede emniyet birimlerine bildirilen aracın plakasını alan trafik ekipleri şahsı belediye kavşağında yakaladı. Akli dengesi olmadığı belirlenen B.Ö. isimli şahsı gözaltına alan ekipler polis otosuna bindirdikleri kişiyi ifadesinin alınması için Anafartalar Polis Merkezi’ne götürdü.

ŞAHIS KARAKOLDAN KAÇINCA ORTALIK KARIŞTI
Öte yandan ifadesinin alınması için Anafartalar Polis Merkezi’ne götürülen akli dengesi bozuk olduğu iddia edilen B.Ö. bir anda kendisini merkezin kapısından dışarıya atarak bağırmaya başladı. Olaya anında müdahale eden polisler vatandaşı yol üzerinde yakalayarak etkisiz hale getirdi. Polislere karşı direnen akli dengesi bozuk vatandaş tekrar karakola sokulmak istendi. Durum karşısında şaşkına dönen polis ekipleri akli dengesi bozuk vatandaşı kol ve bacaklarından tutarak karakola taşımak zorunda kaldı.

Karakola gitmemek için direnen akli dengesi bozuk vatandaş polisin yoğun çabaları sonucu kontrol altına alınabildi. Karakola karga tulumba taşınan vatandaşın daha sonra Devlet Hastanesi’ne götürülerek psikiyatri servisine yatırıldığı öğrenildi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir