Aktif Tırtıllarda İki Kosovalı

23 Temmuz 2015

Çanakkale Koza Gençlik Derneği ulusal ve uluslararası çalışmalarının yanı sıra yerel çalışmalarına da devam ediyor.
Bu kapsamda Kosova’dan Çanakkale’ye gelen stajyerler Ujdhesa Gashi ve Flutra Leci bir ay süreyle Çanakkale’de çeşitli etkinliklerde görev alacaklar. Dernek tarafından Çanakkale Kent Konseyi ile ortak Fevzipaşa Toplum Yaşam Merkezinde gerçekleştirilen Aktif Tırtıllar projesinde gönüllü olarak çalışmalara katılacak stajyerler, ayrıca Kosova kültürünü yapacakları etkinlikler ile tanıtma fırsatları olacak. Türkçe dersleri de alacak stajyerler Türk kültürünü de yakından tanıma şansını elde edecekler.
titril

Aktif Tırtıllar Yaz Okulu Başladı
Öte yandan Çanakkale Kent Konseyi Fevzipaşa Mahalle Meclisi ile Çanakkale Koza Gençlik Derneği tarafından düzenlenen “Aktif Tırtıllar Yaz Okulu” Fevzipaşa Mahallesi Sosyal Yaşam Evi’nde başladı. Çanakkale Koza Gençlik Derneği gönüllüleri Tomas Bassini ve Bianca Lami’nin hazırladığı “Aktif Tırtıllar” Yaz okulu programında çocukların dans, resim, drama gibi atölyelerle sanat gelişimlerine, çeşitli gezi ve etkinliklerle de sosyal, kültürel ve duygusal olarak gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.
Kültür, Sanat, Eğitim, Spor, Eğlencenin bir arada olacağı 31 Ağustos 2015 tarihine kadar sürecek proje kapsamında Fevzipaşa Mahallesi çocukları İngilizce de öğrenme imkanı bulmuş olacaklar.
Gün Gün Yaz Programını Takip Etmek İçin; www.facebook.com/canakkalekozagenclikdernegi sayfasını takip edebilirsiniz.

Aktif Tırtıllar

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir