Nasuh Mahruki, Games of Troy İçin Çanakkale’ye Geliyor

14 Mayıs 2014

AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, Games of Troy için 18 Mayıs Pazar günü Çanakkale’ye geliyor. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılı için geliştirdiği projelerden biri olan Games of Troy parkuru, arama kurtarma konusunda Türkiye’nin gururu olan AKUT topluluğuna ev sahipliği yapacak.

Games of Troy parkurunda 17-18-19 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek yarışma etkinliğine AKUT’un kurucusu ve Başkanı Nasuh Mahruki ile birlikte 30 farklı ilden 200 Akut temsilcisi de katılacak.

Çanakkale turizmine yeni katma değerler sağlamayı hedefleyen ve ana teması Truva Savaşları olan Games of Troy yarışmasının şimdiye dek en önemli etkinliğinin hafta sonunda AKUT temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirileceğini belirtenÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal, 18 Mayıs Pazar günü yapılacak yarışmalara tüm Çanakkalelilerin davetli olduğunu söyledi.

AKUT ekibinin, 17 Mayıs Cumartesi günü Games of Troy parkurunda çadırlarını kurarak kamp yapacağını ve Pazar günü de yarışlara katılacağını ifade eden ÇTSO Genel Sekreteri Sema Sandal şu bilgileri verdi:

“Türkiye’den yaklaşık 30 farklı ilden 200 AKUT temsilcisi 17-18-19 Mayıs tarihlerinde Çanakkale’de konaklayacak.17 Mayıs Cumartesi günü Games of Troy alanında çadırlarını kurarak kamp yapmaya başlayacak olan AKUT’culara, Başkanları Nasuh Mahrukide 18 Mayıs Pazar sabahı Çanakkale’ye gelerek katılacaktır. Cumartesi akşamı konaklama alanında müzik ve çeşitli eğlence faaliyetleri düzenleyeceklerdir.Pazar günü ise bireysel ve takım yarışmaları yapılacaktır. Bu etkinlikler tüm Çanakkalelilere, Çanakkale’de faaliyet gösteren kurum, kuruluş ve STK’lara açık olacaktır.”

ÇOMÜ Teknopark alanındaki Games of Troy yarış parkuru, 2.2 kilometre uzunluğunda, 22 adet birbirinden zorlu ve farklı engelden oluşuyor.Parkurda, zorlu tırmanma engelleri, yüksek duvarlar, ağlı rampalar, dar tüneller, tahterevalli, denge ve Tarzan engelleri, Truva Atı ve Apollon Tapınağı geçişi gibi birbirinden görkemli ancak bir o kadar da zorlu engeller yer alıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir