Aladağ İçin Siyah Bayrak Açtılar!

Şebnem Göksel
02/12/2016
02 Aralık 2016

Çanakkale Valiliği önünde bir araya gelen vatandaşlar, Adana’nın Aladağ ilçesinde meydana gelen faciayı siyah bayrak asarak protesto ettiler.

Adana’nın Aladağ ilçesinde meydana gelen yurt yangınında 11 öğrenci ve bir çalışanın yaşamını yitirdiği facia, Çanakkale’de protesto edilmeye devam ediliyor. Çanakkale Valiliği önündeki bulanan Troia atı çevresinde bugün toplanan vatandaşlar, Milli Eğitim Müdürlüğü’nü muhatap alarak bir açıklama gerçekleştirdiler. Burada yoksul çocukların cemaat ve tarikat yurtlarında, öğrenim görmek için barınmaması gerektiğini savunan vatandaşlar, bu yapıların bir an önce kapatılması gerektiğini vurguladılar.
1
Ayrıca ölen çocukların hesabının sorulacağını söyleyen vatandaşlar; yurtta yangın merdivenlerine açılan kapıların kilitli olmasının ihmal olmadığını ve bunun cinayet olduğunu belirttiler. “Tarikat yurtları kapatılsın”,”Aladağ İhmal Değil Cinayettir” ve “Çocuklar Ölüme Terk Edilemez” sloganları atan vatandaşlar son olarak Çanakkale Valiliği önüne siyah bayrak astılar.
2

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir