Alanya’da Torosların Kalbi Sapadere Kanyonu

Alanya’da Torosların Kalbi Sapadere Kanyonu
27 Mart 2020

Antalya’nın gözde incilerinden olan Alanya hem deniz, kum, güneş üçlemesiyle hem de doğal ve tarihi güzellikleriyle de her daim yerli ve yabancı turistleri ağırlıyor. Bu yüzden böyle bir güzel şehrin de yaz aylarında boş kalması mümkün olmuyor.

Hem doğal güzelliklere doymak, dinlenmek ve ruhunuzu doyurmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Her taraftan ayrı bir güzelliğe sahip olan bu tatil beldesi başınızı döndürebilir. Alanya’da dinlenebilir, istediğiniz su sporlarını yapabilir, doğal ve tarihi güzellikleri gezip görebilir, gece hayatının hareketli ve enerjik haline dahil olabilir, sınırsız alışveriş yapabilirsiniz. Kısacası canınızın istediği her şeye tek bir yerde ulaşabilirsiniz. Bu yüzden ilk tatil yerlerinden biri olan Alanya, kurulduğu zamandan beri en çok tercih edilen yerlerden biri.

Yazın oldukça kalabalık olan bu şehirde bazen bunalıp kaçmak isteyebilirsiniz. Yaz sıcaklarında Alanya’da soluklanmak ve biraz kafa dinlemek isteyenlerin uğrak yeri Sapadere Kanyonu’dur. Bu kanyon gerçekten görülmeye değer bir doğa harikasıdır. Sapadere Köyü’nde bulunan bu Kanyon adeta Alanya’nın gizli kalmış cennetidir. Yıllar boyunca akan suyun, sert esen rüzgarların ve yer hareketlerinin zaman içerisindeki dönüşümünün eseri olan bir doğal güzelliktir. Ayrıca yanında yemyeşil ağaçların bulunduğu bir piknik alanı ve tesis de mevcuttur. Kanyonda Toros Dağlarının sarp ve yüksek kayalıkları arasında büyüklü küçüklü şelaleler size eşlik eder. 360 metre uzunluğundaki bu muhteşem kanyonun her yeri farklı güzelliğe sahip. Buraya gelmişken tertemiz suya girip şelalenin altında yüzmeden geri dönmeyin. Muhteşem su sesleri ve mavinin farklı tonları arasında ruhunuzu dinlendirin. Kanyonun sonuna doğru nefis bir şelale sizi bekliyor olacak. Zamanla şelalenin oluşturduğu bu havuzun tadını çıkarmayı unutmayın. Ayrıca tesiste pişirilen nefis alabalıklardan yemeyi unutmayın. Bu doğa güzelliğini görmek planlamak istediğiniz tatil ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve Alanya otelleri seçeneklerine göz gezdirmek için Türkiye’nin tatil arama motoru neredekal.com‘u kullanabilirsiniz.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir