Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ali Sarıbaş: “AKP Sağlık Çalışanları ile Alay Ediyor”

Ali Sarıbaş: “AKP Sağlık Çalışanları ile Alay Ediyor”

CHP Çanakkale Milletvekili, 25. Dönem milletvekili aday adayı Ali Sarıbaş sağlık çalışanlarının hükümeti uyarı için iş bırakma eylemine destek verdi.

Sarıbaş, “Sağlık çalışanları ‘İnsanüstü bir çabayla, insanlık dışı koşullarda çalışıyoruz. Çalışma koşullarımız acilen düzeltilsin’ diye haykırıyor ancak AKP hükümeti bu çığlığı duymuyor. Duymadığı gibi de Sayın Sağlık Bakanı sağlık çalışanlarının iş bırakmasını hayretle karşıladığını ifade ediyor. Sağlık çalışanları, ‘Çalışma koşullarının acilen düzeltilmesi, emekliliğe yansıyacak temel ücretlerin iyileştirilmesi, tıp eğitiminde niceliği değil, niteliği önceleyen politikaların uygulanması, bütün yurttaşların eşit, ücretsiz, nitelikli sağlık hizmetine ulaşabilmesi için meydanlardayız’ diyor daha ne desin? AKP Hükümeti sağlık çalışanları ile resmen alay ediyor. Bu isyanı duymayan sağır sultanlara halkımız 7 Haziran’da cevabı çok ağır bir şekilde verecektir” dedi.

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir