“Alışmayacağız, Çünkü Alışmak Yaşarken Ölmek Demektir!”

16 Mart 2016

 Çanakkale’de vicdan hareketini sürdüren “Beyaz İnisiyatif” grubu, 16 Mart 2016 Çarşamba günü saat: 17.30’da basın açıklaması gerçekleştirecek. Kordon’da bulunan Truva Atı Önü’nde gerçekleşecek açıklamada, Ankara saldırısı ve ardından yaşanan olumsuz gelişmelerin ele alınması bekleniyor. İşte yapılan o çağrı:

“13 Mart 2016 günü Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucunda bir kez daha sarsıldık. Yine masum sivil insanları hedef almış olan ve onlarca yurttaşın hayatını kaybetmesine, onlarcasının yaralanmasına sebep olan kör bir terör saldırısıyla karşı karşıya kaldık.
Hepimizin yüreğini yakan bu katliamda hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.
Bu, başkent Ankara’daki 3. bombalı saldırı, daha ne kadar canımızı yitireceğiz, daha ne kadar öleceğiz? Medyasından, yargı dünyasından, hükümet yetkililerine kadar, bu anormalliği, bu kötülüğü kanıksatmaya çalışanlar, ölümlere, ölmeye alışın çağrısı yapıyor.
Vatandaşlarının can ve mal güvenliğini sağlamak temel görevleri olan atanmış ve seçilmiş kamu görevlilerinin toplumu şiddet sarmalının kucağına itmesini dehşetle ve ibretle izliyoruz.
Masum insanları öldürerek, terör eylemleri düzenleyerek, bir halk uğruna savaştıklarını iddia edenlere sesleniyoruz: Bu şiddetin sonu yok, halklar ancak demokratik siyasetle özgürleşebilir.
Beyaz İnisiyatif olarak, kör teröre, bunu vatandaşlarına reva görenlere, bombalarla ölmeye alışmamızı isteyenlere inat; aslolan yaşamdır, yaşam kutsaldır diyoruz!
Basın açıklamamızda duyarlı tüm yurttaşları aramızda görmek, sesimize ses katmalarını, vicdanın sesini hep birlikte büyütmeyi istiyoruz.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir