Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Altın Lezzet Yarışması’nı Sepette Köfte Kazandı

Altın Lezzet Yarışması’nı Sepette Köfte Kazandı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün 16 Ekimi Dünya Gıda Günü kabul etmesi etkinlikleri kapsamında Biga İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından Gümüşçay?da düzenlenen ”Altın Lezzet Yarışması”nda ?sepette köfte? birinci ilan edildi.

Yemek dalında 13, tatlı dalında 6 yarışmacının katıldığı yarışmada jüri üyeliklerini Belediye Başkanı M. Tamer Ergün, Recep Türkmen, Cahit Aydın, Münire Kocaman, Orhan Organ, Gökhan Gebeloğlu ve Ümit Mutlu yaptı.

Jürinin değerlendirmeleri sonucunda yemek dalında Nalan Akarçay ”sepette köfte” ile birinci olurken, Hülya Gören ”hünkar beğendi” ile ikinci, Şaziye Kurt ”şipsi” ile üçüncü oldu. Tatlı dalında Fatma Şen ”sürpriz bohça” ile birinciliği elde ederken, Hanife Koca ”oturtma” ile ikinci, Beyhan Bala da ”profiterol” ile üçüncülüğü kazandı. Demko, Tokuç Tarım, Gümüşçay Kalkınma Kooperatifi ve Emin Tabldot’un desteklediği yarışmada, birincilere tam, ikincilere yarım, üçüncülere de çeyrek altın ve plaket takdim edildi.

[Haber ve Fotoğraf Kaynağı: Çanakkale Olay]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir