Altın Yıllar Yaşam Merkezi, Desteklerle Güzelleşiyor…

04 Mart 2016

Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneğinin Altın Yıllar Yaşam Merkezini geliştirme projesi kapsamında başvurdukları Avustralya Konsolosluğunun Doğrudan Yardım Programı kapsamında, Merkeze çamaşır makinesi, hemşire çağrı butonu, tutamak gibi yeni malzemeler temin edildi.
Altın Yıllar Yaşam Merkezinde yeni malzemelerin gelişi ile birlikte düzenlenen törene ise Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi, Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği Başkanı Ulviye Çalıdağ ile Merkez kullanıcıları ve yöneticileri katıldı.Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği Başkanı Ulviye Çalıdağ, Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nin Çanakkale açısından çok başarılı bir proje olduğunu ifade ederek, her türlü faaliyette Merkeze destek olmak istediklerini açıkladı.
Avustralya’nın Çanakkale Konsolosu Nicholas Sergi ise sözlerine, her yıl özellikle anma törenlerinde binlerce Avustralyalıya ev sahipliği yapan Çanakkalelilere teşekkürlerini ileterek başladı. Belediye ve kentteki diğer kurumlarla çok iyi ilişkilerinin bulunduğunu belirten Sergi, Altın Yıllar Yaşam Merkezi binasını çok güzel bulduğunu da sözlerine ekleyerek, “Destek olma fırsatını bize verdiğiniz için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, “Bu binayı bitirdik ancak eksikler elbette bitmez. Avustralya Konsolosluğu ve Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği bu eksikleri tamamlamak için bir projede ortaklık yaptılar. Biz de katkıda bulunduk. Amaç, burada refah içinde bulunmanız” diye konuştu. Toplumların yaşlandığını, yaşlı nüfusun arttığını kaydeden Başkan Gökhan, “İnsanların çalışma hayatından çekildikten sonraki yaşamlarına ilişkin düzenlemeleri yapmak devlet ve yerel yönetimin görevi. Biz de bunu yapıyoruz. Burada son duruma göre 192 hemşerimiz merkezden yararlanıyor. Bu sayı her geçen gün artacaktır. Biz de artan nüfusa yeni kaynaklar yaratmak durumundayız. O yüzden bu anlamlı katkı için teşekkür ediyorum. Başka kesimlerin de katkı vermesini elbette dileriz” şeklinde konuştu.
Davetliler, Altın Yıllar Yaşam Merkezini ve katılımcıların etkinliklerini yerinde gezerek, Merkez hakkında bilgiler de aldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir