“Altın Yıllar Yaşam Merkezi” Projesi Faaliyetlerine Başladı

26 Haziran 2013

Çanakkale Belediyesi tarafından hazırlanarak Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü ortaklığında yürütülen ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2013 Sosyal Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen Çanakkale Belediyesi “Altın Yıllar Yaşam Merkezi Projesi” çerçevesinde İŞKUR’un katkılarıyla düzenlenen “Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı Yetiştirme” sertifikalı mesleki eğitim programlarına yönelik kurslar başladı.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan arasında protokolün imzalanmasını takiben süratle işleyişe alınan proje kapsamında İŞKUR’un katkılarıyla düzenlenen Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi Kursu’na kentliler yoğun ilgi gösterdi. Projenin ilk etabını oluşturan ve bir meslek edindirme programı olan eğitimler kapsamında 20 kentli projeye dahil olma imkanı bulurken bu alanda bilinçli ve kalifiye eleman yetişmesi amaçlandığı belirtildi.

24 Haziran 2013 tarihi itibariyle Çanakkale Belediyesi Amatör Spor Evi’nde başlayan ve 14 Kasım 2013 tarihine kadar devam edecek olan Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi meslek edindirme kursunun açılışına Çanakkale Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Duygu Albayrak, Stratejik Yönetim ve Planlama Sorumlusu H. Evrim Akman ve proje koordinatörü Nadide Bilir katılarak sürece ilişkin kursiyerleri bilgilendirdi.

Çanakkale Belediyesi Amatör Spor Evi’nde başlayan eğitimleri takiben Çanakkale Belediyesince kent genelinde yapılacak tespitlerin ardından 65 yaş ve üzeri vatandaşların kaliteli vakit geçirerek sosyalleşmelerini sağlamanın yanı sıra zihinsel aktiviteler ve hobilerine yönelik programların uygulanacağı eğitimler ile program devam edecek.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir