Altın Yıllar Yaşam Merkezi Projesi İçin Geri Sayım Başladı

Altın Yıllar Yaşam Merkezi Projesi İçin Geri Sayım Başladı
28 Ağustos 2014

Çanakkale Belediyesi tarafından projelendirilen ve 65 yaş üzeri vatandaşların faydalanabileceği Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nin inşaat faaliyetlerinin hızla sürdüğü bildirildi.

Çanakkale’de ikamet eden 65 yaş üstü kentlilerin yaşam kalitelerini ve iyilik hallerini arttırmaya yönelik, tıbbi, sosyalleşme, kültür, sanat, eğitim ve eğlence faaliyetlerinin güvenli, denetimli bir ortamda düzenlenmesi, evinde yaşlı bakımı ile ilgilenen ailelerin bilgi ve becerilerinin arttırılması, rehabilitasyon (iyileştirme) ve destek faaliyetlerinden faydalanmasının sağlanması amacıyla planlanan projede sona yaklaşılıyor.

Çanakkale Belediyesi’nden çalışmalarla ilgili yapılan açıklamada Belediye Spor Merkezi’nde bir süredir faaliyetleri devam eden Altın Yıllar Yaşam Merkezi Projesi’nin inşaat faaliyetlerinin tamamlanması ile birlikte kazanılacak yeni binada daha kapsamlı çalışmalar gerçekleştirileceği belirtildi. Belediyeden yapılan açıklamada “Bu kapsamda, Çanakkale Belediyesi tarafından geliştirilen ve Türkiye’nin de örnek projelerinden biri olan Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nde 65 yaş üzeri hemşehrilerimiz kaliteli vakit geçirerek sosyalleşebilecek, zihinsel aktiviteler ve hobi faaliyetlerine yönelik programlara katılarak, keyifli vakit geçirebilecek.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında Altın Yıllar Yaşam Merkezi ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

“Çanakkale Belediyesi Spor Merkezi’nin arka alanında yer alan ve 7162, 27 m2 parsel alanı üzerine inşa edilen binanın toplam inşaat alanı 2 bin 185m2‘dir. Yapının kütlesel olarak yerleşimi parselin kuzey bölümünde ve kuzey rüzgârlarına duvar olacak pozisyonda L formundadır. 2 katlı yapının zemin katında geniş bir giriş holü, bilgisayar odası, beyin sporları odası, müzik ve resim odaları, sağlık kontrol odası, idari bölüm, yemekhane ve gösteri salonu, birinci katında ise; dinlenme odaları, kafeterya, oyun odaları ile teras bulunmaktadır. Binanın dış cephesinde özellikle saçak ve pencere kenarlarında taş kaplama ve ahşap görünümlü kompozit panel kaplama kullanılmış ve binanın çevre ile uyumlu daha doğal görünüme sahip olması sağlanmıştır.
Altın Yıllar Yaşam Merkezinin Kasım 2014’te tamamlanması planlanmaktadır.”

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir