Altın Yıllar Yaşam Merkezi Projesi’nin Tanıtım ve Açılışı Gerçekleşti

10 Ekim 2013

Çanakkale Belediyesi tarafından Çanakkale Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR ortaklığında yürütülen, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından desteklenen Altın Yıllar Yaşam Merkezi Projesi’nin tanıtım ve açılış töreni Çanakkale Belediyesi Amatör Spor Evi’nde gerçekleşti.

24 Mayıs 2013 tarihinde imzalanan proje sözleşmesi ile birlikte uygulamalarına başlayan Altın Yıllar Yaşam Merkezi’nin tanıtımı ile başlayan programda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, toplumumuzda yaşlı bakımının çok önemli olduğuna vurgu yaptı. Yaşlanma ile birlikte sorunların da beraberinde geldiğine dikkat çeken Başkan Gökhan, “Yaşlılarımız da çocuklarımız ve engellilerimiz gibi bu kentin dezavantajlı kesimi. Özellikle 65 yaş üzeri kentlilerimizle ilgilenmek, sorunlarını çözmek, onları korumak bu toplumun görevidir. Biz de bu anlayışla bu merkezimizi kurduk” dedi. Kentte, 65 yaş üzeri olup sosyalleşmek, bir arada olmak isteyen kentlilerin merkezden hiçbir ücret ödemeden yararlanabileceğini kaydeden Başkan Gökhan, merkezde ayrıca yaşlıların tıbbi ihtiyaçlarının da karşılanabileceğini öte yandan belli süre zarflarında 65 yaş üzeri katılımcıların merkezde misafir edilmesi için çalışmaların da yapıldığını söyledi.

Konuşmaların ardından açılışı gerçekleşen Altın Yıllar Yaşam Merkezi’ni gezen davetliler, merkezde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin katılımcıların bu güne kadar hazırlamış oldukları çalışmaların sergileri ile karşılandılar. Katılımcıların merkeze ilişkin memnuniyetlerini dile getirdikleri açılış programında Başkan Gökhan projede emeği geçen çok fazla kişi ve kurum olduğunu, projenin bu noktaya getirilmesinde herkese ayrı ayrı teşekkür ettiğini dile getirerek merkezin memnuniyet yaratmasından dolayı duyduğu mutluluğu katılımcılar ile paylaştı.

Geçici olarak Çanakkale Belediyesi Amatör Spor Evi’nde faaliyet gösteren Altın Yıllar Yaşam Merkezi, ileriki aylarda yapımı gerçekleştirilecek ve kullanıma sunulacak olan yeni binasında hizmet vermeye başlayacak.

Tanıtım ve açılış törenine Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, Altın Yıllar Yaşam Merkezi Projesi’nin katılımcıları ve kursiyerleri ile belediye personeli katıldı.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir