Anadolu Jet Yöneticileri ÇTSO’yu Ziyaret Etti

21 Mart 2014

Pisti büyütülen Çanakkale Havaalanı’nın uçuşlara açılmasının ardından yeni dönemde açılması planlanan uçuş bağlantıları hakkında kurumlara bilgilendirme ziyaretleri başlatan Anadolu Jet yöneticileri, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Ziyarette, Anadolu Jet yetkililerini ÇTSO Başkan Yardımcıları Mert Mildon ve Sadık Aydoğan ile Yönetim Kurulu Üyesi Güven Barış Yüksel ve Genel Sekreter Sema Sandal karşıladı. THY Çanakkale Havalimanı yetkilileri Satış Trafik Şefi Selim Samur, Anadolu Jet uzmanları Demokan Murat Ökten, Özge Can Koca ve Sevda Solak, THY’nin Anadolu Jet Markası ile Çanakkale Havaalanı’ndan yapacağı uçuş programı hakkında bilgi verdi.

Selim Samur, 24 Mart’tan itibaren Anadolu Jet’in Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri Ankara’dan Çanakkale’ye sabah 08:30’da kalkış, Çanakkale’den Ankara’ya ise aynı gün içinde inişten yarım saat sonra 10: 25’te kalkış programıyla seferlere başlayacağını belirtti. Samur, Anadolu Jet’in kısa bir süre sonra İstanbul seferlerine de başlayacağını ve seferleri Atatürk Havalimanı’na yapacağını bildirdi.

Anadolu Jet yetkilisi Demokan Murat Ökten ise, Anadolu Jet’in Çanakkale’den Ankara seferleri yapmasının Anadolu ile bağlantısını kuracağını belirterek, Ankara’dan yarım saatlik bir bekleme Anadolu’nun bütün kentlerine uçulabileceğini, aynı şekilde söz konusu kentlerden Çanakkale’ye ulaşımın mümkün olacağını söyledi.

ÇTSO Başkan Yardımcısı, Mert Mildon, 24 Mart’ta seferlerin başlamasının Çanakkale’ye ulaşım ve dolayısıyla kent ekonomisinin gelişimi açısından çok önemli olduğunu belirterek, İstanbul seferlerinin de bir an önce başlamasını ümit ettiklerini söyledi.
ÇTSO Başkan Yardımcısı Sadık Aydoğan da İstanbul seferlerinin daha önce Sabiha Gökçen Havaalanı’na yapıldığını ve bunun işadamları açısından İstanbul’un merkezindeki noktalara ulaşımda sıkıntı yarattığını vurgulayarak, “Atatürk Havaalanı’na uçuş düzenlemeniz çok iyi olacaktır. Çanakkale’den bu yönde ciddi bir talep var” diye konuştu.

Toplantıda, ÇTSO yöneticileri ile Anadolu Jet yetkilileri, 24 Mart Pazartesi günü yapılacak ilk sefer sonrasında ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde bir yemek ile bir araya gelinmesi konusunda anlaştılar. Ankara’dan yapılacak ilk sefer sonrasında uçakta yer alacak THY’nin üst düzey yöneticileri, Türkiye’nin çeşitli illerinde yaşayan şehit ailelerinden 25 çocuk ve medya mensupları, Kongre Fuar Merkezi’nde ağırlanacak.

Kongre ve Fuar Merkezi’ndeki yemekte THYyetkilileri ve ulusal medya mensupları, Çanakkale bürokrasisi ve iş dünyası ile bir araya gelerek kentin tanıtımına katkı sağlanacak. THY yetkilileri de hem kurumun hem de Çanakkale seferlerinin lansmanını yapma fırsatı bulacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir