Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anadolu’da Lelegler Karlar ve Pedesa Konulu Konferans Gerçekleşti

Anadolu’da Lelegler Karlar ve Pedesa Konulu Konferans Gerçekleşti

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Arkeoloji ve Sanat Tarihi Topluluğu tarafından düzenlenen Anadolu’da Lelegler Karlar ve Pedesa Konulu Konferans Troia Kültür Merkezi Mustafa Aksoy Salonu’nda gerçekleşti. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adnan Diler’in konuşmacı olarak katıldığı konferansı Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyeleri ve çok sayıda öğrenci dinledi.

Prof. Dr. Adnan Diler konuşmasında, Pedasa kentinin de içinde bulunduğu Anadolu’nun doğu ve batı kültürlerinin buluştuğu güneybatı köşesinde, antik yerleşimler bakımından en zengin bölgelerinden biri olan ve ismi eski belgelerde ‘Dağlar Ülkesi’ anlamına gelen Karia Bölgesini anlattı. Diler; Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Konacık beldesinde bulunan 3 bin 500 yıllık Pedasa antik kentinde yaşamış halkları anlatarak yapılan çalışmalar sonunda ulaşılan buluntuları slaytlar eşliğinde sundu.

[Duygu Karademir Aras / comu.edu.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir