AnadoluJet Ankara – Çanakkale ve Sabiha Gökçen – Çanakkale Uçuşları Başlıyor

17 Aralık 2010

AnadoluJet, 23 Aralık 2010 perşembe gününden itibaren Çanakkale – Ankara ve Çanakkale – İstanbul (Sabiha Gökçen) uçuşlarına başlıyor.

Türk sivil havacılığındaki gelişmelere paralel, AnadoluJet de büyümesini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Yenilenen terminaller ve pist bakım çalışmalarının sonuçlanması ile AnadoluJet uçulmadık yer bırakmıyor, kesintisiz yeni hatlara uçuşlar düzenlemeye devam ediyor.

Operasyonlarına ?Uçmayan Kalmasın? slogan ve misyonuyla başlayan AnadoluJet, artık ?Uçulmadık Yer Kalmasın? diyor. Yeni açılacak meydanlara uygunluğu nedeniyle kiralanan 2 adet ATR72 (66Y) uçağıyla icra edilecek bu uçuşlarla Ankara ve İstanbul?un Anadolu yakası üzerinden tüm Türkiye?de 35 iç hat noktaya bağlantı sağlanacak.

23 Aralık’ta başlayacak Çanakkale-Ankara ve Çanakkale-Sabiha Gökçen uçuşlarının tarifesi aşağıdaki gibi planlanmıştır:

Ankara-ÇanakkaleKalkış / Varış
Hergün22:45    00:10
Çanakkale-AnkaraKalkış / Varış
Hergün07:00    08:20
Sabiha Gökçen-ÇanakkaleKalkış / Varış
Hergün21:55     22:55
Çanakkale-Sabiha GökçenKalkış / Varış
Hergün07:15    08:10

AnadoluJet Hakkında
AnadoluJet Türk Hava Yolları alt markası olarak 23 Nisan 2008 tarihinde 5 uçaktan oluşan filosuyla Ankara merkezli olarak uçuşlara başlamıştır. AnadoluJet, Türk Hava Yolları markasının güvencesi altında, yolcuya sunulan ilave servislerin yalınlaştırılmasıyla elde edilen maliyet avantajının, bilet ücretlerine yansıtılarak daha geniş halk kitlesinin hava ulaşım hizmetinden yararlanabilmesi amacıyla geliştirilen yeni bir iş modeli ile haftada 304 seferle başlayan operasyonuna bugün 20 uçaklık tarifesi ile devam ediyor. Yurtiçi ve yurtdışında toplam 49 noktaya sefer düzenliyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir