Ankara Sanayi Devlerinden Çanakkale Okullarına Anlamlı Destek

20 Ekim 2014

Sosyal Sorumluluk projesi olarak organize edilen “Ankara Sanayi Devleri Şehitler Diyarı Çanakkale Eğitim Desteği Futbol Turnuvası” sonucunda elde edilen gelirle Çanakkale Eceabat ilçesi Alçıtepe İlkokulu, Ayvacık İlçesi Kösedere İlkokulu ve Ortaokulu, Ezine İlçesi Uluköy İlkokulu ve Ortaokulu’na eğitim desteği sağlandı.

Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Maarif Müfettişleri Başkanı Ömer Karabay, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı M. Bünyamin Uruç, Ankara Sanayi Devleri Organizasyon Kurulu Başkanı (Roketsan Roket Sanayi ve Ticaret AŞ. Yardım Kurulu Başkanı) Halil Özkan, Tepe İnşaat AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Şahin ve Ankara Sanayi Devleri Organizasyon Kurulu Üyeleri; 17 Ekim 2014 Perşembe günü Ayvacık İlçesi Kösedere İlkokulu ve Ortaokulu’nu, Ezine İlçesi Uluköy İlkokulu ve Ortaokulu’nu ve Eceabat İlçesi Alçıtepe İlkokulu’nu ziyaret ederek eğitim desteklerini okullara ulaştırdılar. Okul ziyaretleri ardından Vali Yardımcısı Saim Eskioğlu; Ankara Sanayi Devleri Organizasyon Kurulu Başkan ve Üyelerini makamında kabul ederek Çanakkale İline yaptıkları katkıdan dolayı teşekkürlerini iletti.

“Ankara Sanayi Devleri Şehitler Diyarı Çanakkale Eğitim Desteği Futbol Turnuvası” organizasyonu kapsamında; Eceabat İlçesi Alçıtepe İlkokulu’nun 60 öğrencisine, Ayvacık İlçesi Kösedere İlkokulu’nun 77 öğrencisine ve Ayvacık İlçesi Kösedere Ortaokulu’nun 70 öğrencisine; Ezine İlçesi Uluköy İlkokulunun 84 öğrencisine, Uluköy Ortaokulu’nun 73 öğrencisine; kalem, defter, kuru boya, spor malzemeleri (top, eşofman), suluboya, hikâye ve masal kitapları hediye edildi.

Turnuva kapsamında elde edilen gelirin, öğrenci desteği yanısıra okulların ihtiyaçlarını karşılamak için de kullanılacağı bildirildi. Gelirle Ayvacık İlçesi Kösedere İlkokulu ve Ortaokulu binasının iç ve dış boya badana ihtiyacı, kapı, pencere ve çatı onarımı yapılması, sınıflara öğretmen masası, sıra, sınıf dolabı, ders araç-gereçleri alımı yapılması, Ezine Uluköy İlkokulu ve Ortaokulu binasının iç ve dış boya badana ihtiyacının karşılanacağı açıklandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, “Yatırımların en büyüğü insana yapılan yatırımdır, eğer çocuklarımızı nitelikli ve toplumun aradığı insanlar haline getirebiliyorsak işte o zaman en büyük yatırımı yapmış oluruz. Ankara Sanayi Devleri tarafından İlimiz adına böyle bir organizasyon gerçekleştirilmesi çok anlamlıdır. Ankara Sanayi Devleri Organizasyon Kurulu’na, turnuvaya katılan, destek veren tüm kurum ve kuruluşlara gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

“Ankara Sanayi Devleri Futbol Turnuvasının saygın firmaların katılımı ile, sosyal sorumluluk bilinci içinde projeler üreterek topluma faydalı olmak adına düzenlenen, ticari ve kar amacı gütmeyen bir organizasyon olduğunu belirten Ankara Sanayi Devleri Organizasyon Kurulu Başkanı Halil Özkan; “Şehitler Diyarı Çanakkale Eğitim Desteği Turnuvası’nı Bilkim, Borusan Oto, Elektromed, GöçMaksan, Nurol Makine, Roketsan, Sasel Elektromekanik, Tepe İnşaat, TAV Esenboğa ve Vestel Savunma Sanayi, Yakupoğlu Tekstil, Meteksan, Termikel, Yenigün İnşaat gibi Sanayi Devlerinin katılımı ile gerçekleştirdik. Katılım sağlayan tüm kuruluşlarımıza teşekkür ederim. Çanakkale’de çok güzel karşılandık, sizlere de teşekkür ederim. Sosyal Sorumluluk Projelerimiz bundan sonra da artarak devam edecek” dedi.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir