Antalya Ticaret Borsası, Çanakkale Ticaret Borsası’nı Ziyaret Etti

07 Nisan 2015

Çanakkale Savaşlarının 100. yıl etkinlikleri kapsamında Türkiye’deki Oda ve Borsalar tarafından gerçekleşen ziyaretlere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Çanakkale Ticaret Borsası, 2015 yılındaki faaliyetler kapsamında Antalya Ticaret Borsasını ağırladı.

Antalya Ticaret Borsasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Genel Sekreter Tolgahan Alavant, Başkan Danışmanı Ahmet Köksalan, Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerinden oluşan toplam 15 kişilik heyet olarak ziyarete katıldı. Ziyaretin ev sahipliğini yapan Çanakkale Ticaret Borsasını temsilen Başkan S. Kaya Üzen, Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Zakir Tanrıkulu, Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Yıldırım ve Genel Sekreter Sevcan Elver hazır bulundu.

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen, Antalya Ticaret Borsasi’nı ağırlamaktan onur duyduğunu belirterek, Borsa faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan Üzen konuşmasında “2015 yılındaki faaliyetlere destek olmak açısından Ülkemizdeki tüm borsaları İlimize davet ettik. Bu davetimize icabet ederek yaptınız ziyaretten ve sizleri Borsamızda ağırlamaktan büyük onur duyduk. Bizler Çanakkale Ticaret Borsası olarak üyelerimizin sektörlerinde gelişmelerini sağlamak için uygun ortamlar hazırlamak ve bölgemizin ekonomisini geliştirmek amacıyla ülkemizde ve dünyada Çanakkale’mizin ve üyelerimizin en iyi şekilde tanıtımını yapmayı misyon edindik.
İlimiz sahip olduğu değerler açısından marka kent olma özelliği taşımaktadır. Bizler bu düşünceler doğrultusunda İlimize özgü ürünlerin markalaşmalarına büyük önem vermekteyiz. Üyelerimizin ürünlerinin markalaşması için büyük – küçük onlarca eğitim, bilgilendirme toplantıları düzenledik. Ayrıca ürünleri dış pazarlarda tanıtmak, ihracat hacmini artırmak, yabancı firmalar ile ilişkilerini ve işbirliklerini güçlendirmek ve küresel ekonomide hak ettikleri yeri almalarını sağlamak adına ulusal ve uluslar arası fuarlarda yer aldık ve almaya da devam ediyoruz.
Antalya ticaret Borsamız da Tarım ürünlerinin markalaşması ile ilgili büyük çalışmalara imza atmakta. Bunların en somut örneği YÖREX Yöresel ürünler fuarıdır. Bu fuarı organize ederek sadece Antalya’nın değil tüm anadolunun markalarının tanıtımlarını yapmalarına imkan sağlamaktasınız. Bizlerde Çanakkale Ticaret Borsası olarak bu fuarı önemsiyoruz ve her yıl etkin bir şekilde üyelerimiz ve markalarımızla bu fuarda yer almaya çalışmaktayız. Umarız önümüzdeki yıllarda bu fuarın ziyaretçi profilleri daha da genişleyerek hedeflenen başarı sağlanacaktır.”
dedi.

Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır ise “Öncelikle İnsanlık tarihinin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı Çanakkale Savaşlarının 100.yıldönümünde Çanakkale’de bulunmaktan büyük bir gurur duyduk. Borsamıza ev sahipliğinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.
Bilindiği üzere 2014 yılı verileri açıklandı. Hizmet sektörü %50 büyüdü. Sanayi %40, Tarım sektörü son 5 yılda %30 büyüdü. Dolayısıyla Tarım bizim için borsacılar için çok önemli bir sektör.. Yerelden genele projeler üretmeliyiz. Ve sektörün gelişimine katkı sağlamalıyız”
dedi.

Ayrıca Başkan Çandır YÖREX Yöresel ürünler fuarı hakkında ve Antalya Ticaret Borsasının yapmış olduğu projeler hakkında detaylı bilgiler verdi.

Borsa Başkanı Üzen son olarak “Antalya Ticaret Borsasındaki dostlarımızı Çanakkale’de ve Borsamızda ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz.. Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı olan 2015 yılında kurumlar arasındaki bu işbirliğimizin çok daha anlamlı ve değerli olacağını düşünüyoruz” dedi.

Ziyaretin sonunda Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen Yönetim Kurulu Başkanı Alı Çandır’a ziyaretin anısına 100. Yıl tabağı ve yöresel ürünler takdim etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir