ANZAK Törenleri İçin Hazırlıklar Sürüyor

ANZAK Törenleri İçin Hazırlıklar Sürüyor
12 Nisan 2010

Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’nda Anzak törenleri öncesi hazırlıklar sürüyor.

25 Nisan’da yapılacak törenler için Anzak Koyu ile Tekçam olarak bilinen Lone Pine Anıtı’nın bulunduğu bölüme toplam 11 bin kişilik portatif tribünler yapılmaya başlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan yetkililer, yaklaşık 15 bin Avustralya ve Yeni Zelandalı’nın katılacağı 25 Nisan törenleriyle ilgili Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı’ndaki hazırlıkların bütün hızıyla sürdüğünü belirterek, “Törenlerin yapılacağı Anzak koyuna 5 bin, Tekçam olarak bilinen Lone Pine Anıtı’nın bulunduğu bölüme de 6 bin olmak üzere toplam 11 bin kişilik tribün yapılıyor. Bu çalışmalar hafta sonuna kadar tamamlanacak. Ayrıca Anzak Koyu’nda yapılacak törenlere katılacaklar için bölgeye seyyar tuvaletler de kurulacak. Yaklaşık 60’a yakın portatif tuvalet, bölgeye gelecek olan Anzaklar’ın ihtiyaçlarını gidermelerinde kullanılacak” dedi.

Öte yandan Anzak törenleri dışında 24 Nisan’da Şehitler Abidesi önünde gerçekleştirilecek Çanakkale Kara Savaşları’nın 95. yıldönümü törenleri öncesinde bölgede hazırlıklar son aşamaya geldi. Bu alanda da portatif tribünlerin kurulma işlemi tamamlanırken, bölgede düzenleme çalışmaları son aşamaya geldi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • Fuzuli TABAR
    17/04/2010 17:09

    Değerli arkadaşım yazılarınızdan anladığım kadarıyla şafak ayini bu sene 25 nisan sabaha karşı olacak sanırım. Bizi bu konuda aydınlatırsanız sevinirim teşekkürler.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir