“‘Apolitik kuşak’ Diye Aşağılanan Gençler Meydanları Terk Etmediler!”

11 Ağustos 2016

Bir zamanlar Gezi Direnişinin sembolü olan Y Kuşağının apolitik gençleri, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan tarafından Demokrasi Mitingleri’ne katıldıkları için takdir edildi.

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan 27 gün boyunca Çanakkale’den Kars’a, Mersin’den Giresun’a kadar yurdun dört bir yanında demokrasi nöbeti tutanlara teşekkür etti. 15 Temmuz darbe kalkışmasının bir işgal girişimi olduğunu belirten Turan, “Milletimiz tarihi bir destan yazdı. ‘Apolitik kuşak’ diye aşağılanan gençler meydanları terk etmediler” dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamalar şöyle;

“Yaşadığımız şey bir işgal girişimidir”

15 Temmuz’da Türkiye büyük bir darbe girişimine şahit oldu. Üniforma giymiş alçak teröristler milletin iradesine el koymaya çalıştılar. Milletimizin üzerine bomba yağdırdılar, tanklarla vatandaşlarımızın üzerine yürüdüler, kurşunladılar. Milli iradenin tecelligâhı olan Meclis, Kurtuluş Savaşı’nda bile bombalanmamışken bu alçak darbeciler tarafından bombalandı. Bu yüzden yaşadığımız şey bir darbe girişiminden çok daha öte adeta bir işgal girişimiydi.

“Milletimiz tarih bir destan yazdı”

Bu işgal ve darbe girişimi karşısında milletimiz tarihi bir destan yazdı. Türkiye tıpkı Milli Mücadele döneminde olduğu gibi bir kez daha işgalcilerden kurtuldu. Milletimiz, dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş, eşsiz bir mücadele sergiledi. Tankların üzerine yürüdü, göğsünü kurşunlara siper etti. Bir an bile kurşunlardan korkup geri adım atmadı.

“‘Apolitik kuşak’ diye aşağılanan gençler meydanları terk etmediler”

Sözüm ona “apolitik kuşak” diye aşağılanan gençler, meydanları terk etmediler. Anne ve babalarıyla en önde mücadele ettiler. 27 gün boyunca Çanakkale’den Kars’a, Mersin’den Giresun’a kadar yurdun dört bir yanında milletimiz meydanları terk etmedi. Bütün dünyaya, “vatanımızı işgalcilere” terk etmeyiz mesajı verdi. Herhangi bir tehdit durumunda tekrar sokağa çıkacağını da dün gece göstermiş oldu.

“Türkiye evrensel vicdanın sesi olacak”

Hayatımızın hiçbir döneminde olmadığı kadar bu milletin bir ferdi olmaktan gurur duyduk, göğsümüz kabardı. 15 Temmuz’dan bu yana gördük ki, Türkiye evrensel bir vicdanın sesi olacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir