Arazi Araçları ile Kazdağları’na Tırmandılar

02 Mayıs 2012

Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Uzunalan köyünde faaliyet gösteren Uzunalan Avcılar Derneği’ne mensup bir grup doğasever 4×4 arazi araçları ile Kazdağları’na tırmanarak yorgunluk attı.

Çan ilçesindeki 4×4 arazi araç tutkunlarından oluşan 50 kişilik doğasever grubu 16 araçla Menderes Parkı’ndan konvoy halinde hareket ederek Küçükpaşa köyü üzerinden Kazdağı zirvesi olan Sarıkız tepesine tırmandı. Etkinlik hakkında bilgi veren Uzunalan Avcılar Derneği Başkanı Burhan Uğur, her yıl 4×4 araç tutkunları ile düzenlemiş oldukları Kazdağları gezisini zor koşullarda tamamladıklarını belirterek, “Bazı yerlerde araçları itmek zorunda kaldık. Zor doğa şartlarında Sazak Kule, Beypınarı Orman Binası ve Ayı Deresi’ni gezerek Sarıkız tepesinde mola vererek piknik yaptık. Kazdağları bir doğa harikası. Endemik bitki örtüsü, yaban hayatı ve doğal su kaynakları gelecek nesillere korunarak bırakılmalı” dedi.

Kazdağı gezisine 2. kez katılan doğasever İbrahim Çubuk ise gezinin başarılı geçtiğini belirterek, “Küresel ısınma sonucunda meydana gelen iklim değişikliği ile Kazdağları’ndaki kar örtüsünün bu yıl daha önce erimeğe başlaması dikkatimizi çekti. Dünya harikası Kazdağları’nın yok olmaması için çevreye büyük önem verilmesi şart” dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir