Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Arı Yetiştiriciliği Birliği’nden Orman İşletme Müdürlüğü’ne Ziyaret

Arı Yetiştiriciliği Birliği’nden Orman İşletme Müdürlüğü’ne Ziyaret

Çanakkale Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Cahit İleri Orman İşletme Müdürlüğünü ziyaret etti.

Orman İşletme Müdürü Rıfat Günen’i makamında ziyaret eden Arı Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Cahit İleri birliğin faaliyetlerinden bahsettikten sonra bal sektörünün Çanakkale ekonomisine katkısının yeterli olmadığını daha da güçlendirilmesi gerektiğini kaydetti.

İşletme Müdürü Rıfat Günen ise; arıcılığın Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde bir şube müdürlüğü ile temsil edildiğini belirterek; “Bunun konuya ne kadar ehemmiyet verildiğinin bir göstergesi olarak kabul edilmesi gerekir. Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’nun öncülüğünü yapmış olduğu Bal Ormanları konusunda, bu düstur doğrultusunda Çanakkale Orman İşletme Müdürlüğü olarak geçen yıl Gelibolu ve İntepe, bu yıl Gökçeada olmak üzere 3 adet bal ormanı tesis edilerek katkıda bulunduk. Önümüzdeki yıl Eceabat’ta da bir bal ormanı açmayı planlıyoruz. Bu konuda Çanakkale Arı Yetiştiriciliği Birliği olarak talepte bulunulacak tüm alanlar için bir de rezerv tespiti yapmaktayız. Bu yıllarda yapmakta olduğumuz bal ormanı projeleri geleceğin fonksiyonel Amenajman Planlarında yerini alacaktır” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir