Arkadaşım Bienal Atölye Çalışmaları Mart Ayı Programlarıyla Devam Ediyor

21 Mart 2012

Çanakkale Belediyesi ve Mavitay Çocukların Kültür Evi ana ortaklığında gerçekleştirilen Arkadaşım Bienal Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında, ilköğretim öğrencileriyle yürütülen atölye çalışmaları mart ayı programlarıyla devam ediyor.

19- 21 Mart 2012 tarihleri arasında Atatürk İÖO, Vali Fahrettin Akkutlu İÖO ve Özlem Kayalı İÖO 5. sınıf öğrencilerinin, öğretmenleri eşliğinde katıldıkları atölye çalışmaları süresince oldukça eğlendikleri gözlendi.

Toplam 105 öğrencinin katıldığı ve öncelikle Arkadaşım Bienal Projesi’nin tanıtıldığı buluşmada Erdinç Alnıak, Elif Feyizoğlu, Evren Aldoğan ve Ela Nuroğlu rehberliğinde “hayalimdeki oyun arkadaşım” adlı atölye gerçekleştirildi. Çeşitli sanatçıların işlerinden yola çıkarak sanat üzerine yapılan sohbetle başlayan etkinlik çocukların Arkadaşım Bienal için küçülen kağıtla kendi özgün işlerini üretmesiyle son buldu. “Benimle Oynar Mısın?” konseptiyle yola çıkan Arkadaşım Bienal’e katılmak ve destek olmak isteyenler Mavitay’dan ve www.arkadasimbienal.com adresinden detaylı bilgi edinebilirler.

Mavitay Çocukların Kültür Evi
Tel: 02862126424
www.mavitay.net

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir