Arkadaşım Bienal Buluşmaları Başladı

Arkadaşım Bienal
16/12/2014
16 Aralık 2014

2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında Ekim 2014 ? Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan atölye çalışmaları “Arkadaşım Bienal Buluşmaları” programı ile başladı.

Çocukları edebiyattan sinemaya, resimden müziğe farklı disiplinlerden sanatçılarla bir araya getirecek olan ‘Arkadaşım Bienal Buluşmaları’nın ilki Ermenistan’dan gelen sanatçı Armine Hovhannisyan’la birlikte yapıldı. Hrant Dink Vakfı’nın ulaşım fonunun katkısıyla Art for My Neighbour projesi kapsamında Çanakkale’ye gelen sanatçı, çocuklarla deneyimlerini paylaştı ve çocuklar sanatçının rehberliğinde bienal için işler ürettiler. Aynı zamanda Türkiye’den ve Ermenistan’dan çocukların bienalde sergilenmek üzere birlikte üretecekleri işlerin ilk aşaması yine bu buluşma sırasında gerçekleştirildi. Bu örnekten yola çıkarak bienal kapsamında Dünyanın ve Türkiye’nin dört bir yanında çocukların birlikte hayal kuracakları ve üretecekleri sınırlar ötesi işbirlikleri kurulması planlanıyor.

Çanakkale Belediyesi, Arkadaşım Bienal Ekibi ve DADA Neşeli Fikirler Atölyesi ana ortaklığında yürütülen bienalin atölye programları 9 Mayıs 2015 tarihindeki açılışa dek sürecek, ücretsiz olarak gerçekleştirilen bienal atölyelerine tüm çocuklar davetli.

İletişim
Arkadaşım Bienal
Adres: DADA Neşeli Fikirler Atölyesi Kemalpaşa Mahallesi Tekke Sokak No:46 Çanakkale / TÜRKİYE
Telefon: +90 5396950033
Email: arkadasimbienal@gmail.com
Website: www.arkadasimbienal.com

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir