Arkadaşım Bienal Okul Atölyeleri Başladı

24 Aralık 2014

2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında hazırlanan ve Çanakkale’deki tüm okullarla yürütülecek olan “Arkadaşım Bienal Okul Atölyeleri” programı başladı.

Arkadaşım Bienal Ekibi’nin IRWIN sanat kolektifinin 4. Uluslararası Çanakkale Bienali’nde yer alan NSK Garda adlı işinden yola çıkarak kurguladığı “İÇİMİZ DIŞIMIZDA Bir Sanat Ülkesi Hayali” adlı atölye, tüm çocukları sınırların kalktığı, herkesin barış içinde yaşadığı bir sanat ülkesi hayaline davet ediyor. Atölye kapsamında çocuklar hayalini kurdukları bu sanat ülkesi için flamalar tasarlıyorlar.

15 Aralık 2014 tarihinde Atatürk İlkokulu ile başlayan atölye programına şimdiye kadar Atatürk Ortaokulu, Anafartalar İlkokulu, Arıburun İlkokulu, İstiklal İlkokulu ve Barbaros İlkokulu’ndan 400’ün üzerinde öğrenci katıldı. 2014 yılı sonuna kadar 18 Mart İlkokulu, Ticaret Borsası İlkokulu ve Özel İsmail Kaymak Koleji öğrencilerinin de katılacağı program 9 Mayıs 2015 tarihindeki açılışa dek sürecek ve Çanakkale’deki tüm ilkokul ve ortaokullarla çalışılacak.

Çanakkale Belediyesi, Arkadaşım Bienal Ekibi ve DADA Neşeli Fikirler Atölyesi ana ortaklığında yürütülen ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen bienal atölyelerine tüm çocuklar davetli.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir