Arkadaşım Bienal Sergisi 17 Kasım’da Açılıyor

13 Kasım 2012

Bu yıl ilki düzenlenen “Arkadaşım Bienal – Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali” tüm dünya çocuklarını sanat alanındaki çalışmalarıyla Çanakkale’de buluşturacak. Çocuk Bienali, 17 Kasım 2012 Cumartesi günü saat 16.00’da Çanakkale Eski Otogar Binası’nda açılacak.

Çanakkale Belediyesi ve Mavitay Çocukların Kültür Evi öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali’ne şu ana kadar 5000’nin üzerinde çocuğun dahil olduğu bildirilirken bienale Türkiye dışından İngiltere, İskoçya, Rusya, Polonya, Çin, Belçika, Almanya, Fransa, Litvanya, Amerika Birleşik Devletleri, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Portekiz, Letonya, Yunanistan, Avusturya, KKTC ve Filistin; Türkiye’den de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antakya, Bursa, Denizli, Düzce, Edirne, Isparta, Mardin, Mersin, Muğla, Samsun, Diyarbakır, Sinop, Şırnak, Batman, Yüksekova, Van, Tekirdağ’dan bir çok kurum katılıyor.

“Benimle Oynar Mısın?” sloganıyla yola çıkan Arkadaşım Bienal, çocuklar, gençler ve eğitmenlerin farklı sanat disiplinleriyle, farklı malzeme, teknik ve ifade biçimleriyle tanışması ve özgün işler çıkarmasına vesile olmayı hedefliyor. Çeşitli atölye çalışmaları, seminerler, söyleşi ve sanatçı buluşmalarının gerçekleştirileceği Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali, çocuklarla sanat çalışmaları yürüten tüm kurum ve kişilerin katılımına açık olarak yürütülüyor.

Küratörlüğünü Mustafa Horasan’ın, sanat yönetmenliğini Seyhan Boztepe’nin, Koordinatörlüğünü Erdinç Alnıak ve Evren Aldoğan’ın yürüttüğü Arkadaşım Bienal 17 Kasım 2012 Cumartesi günü saat 16.00’da Çanakkale Eski Otogar Binası’nda açılıyor. Bienal, 16 Aralık 2012 Pazar gününe kadar ziyaretçilerini ağırlayacak. Detaylı bilgi için www.arkadasimbienal.com

Çanakkale Belediyesi, Mavitay Çocukların Evi ana ortaklığında yürütülen Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali Cabinin, Anadolu Kültür, Çanakkale İnternet Medya, Beyza Reklam, Çanakkale İçinde, Uluslararası Çocuk Sanat Birliği, Pace Çocuk Sanat Merkezi, YDY Reklam, Aşkın Art Otel, Özel Çanakkale Türk Amerikan Derneği, Harput İnşaat tarafından destekleniyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir