Arkadaşım Bienal’de ‘Action Painting Atölyesi’ Gerçekleştirildi

27 Temmuz 2012

Çanakkale Belediyesi, Mavitay Çocukların Kültür Evi ana ortaklığında bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında yetişkinlerin de katıldığı özel bir atölye programı gerçekleştirildi.

26 Temmuz 2012 tarihinde Mavitay Çocukların Kültür Evi’nde gerçekleştirilen “İçimiz Dışımızda” isimli atölyede action painting anlayışıyla resim çalışması yapıldı.

Çocukların ailelerinden bir yetişkinle birlikte katıldıkları atölye; Jackson Pollock üzerine sohbetle başladı ve Pollock’ın en önemli temsilcilerinden olduğu, resimde fiziksel hareketi vurgulayan “action painting” anlayışıyla yapılan işler incelendi. Ardından katılımcılar birbirlerinin ellerini kullanarak püskürtme, damlatma ve serpme yoluyla tuvallerin üzerine soyut resim çalışması yaptılar. Erdinç Alnıak, Evren Aldoğan ve Gizem Alnıak rehberliğinde gerçekleştirilen ve oldukça keyifli geçen atölye sonunda ortaya çıkan işler Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali kapsamında 17 Kasım 2012 tarihinde açılışı yapılacak olan sergide yer alacak.

Çocuklarla sanat çalışmaları yürüten tüm kurum ve kişilerin katılımına açık olan ve 5-15 yaş aralığındaki tüm çocukların işleriyle katılabileceği Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali ARKADAŞIM BİENAL’e katılmak ve destek olmak isteyenler Mavitay’dan (0286 212 6424) ve www.arkadasimbienal.com adresinden detaylı bilgi edinebilirler.

Not: Etkinliğin Facebook’daki fotoğraf albümü için tıklayın

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir