Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı’na Üniversiteden Ziyaret

Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı’na Üniversiteden Ziyaret
10 Kasım 2021

Esenler Mahallesinde önemli hizmetlerin merkezi haline gelen Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı’nı 10 Kasım 2021 Çarşamba günü ÇOMÜ Ziraat Fakültesi akademisyen ve öğrencileri ziyaret etti.

ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şeker, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Kahrıman ile Ziraat Fakültesi öğrencilerinin gerçekleştirdiği ziyarete; Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay ve Çanakkale Belediyesi Park Bahçeler Müdürü Göksel Koyuncu konuklara eşlik etti.

Öğrenciler ziyarette aromatik ve tıbbi bitkilerin kullanım alanlarından, bakımı ve yetiştiriciliğine, parkın kuruluş amacına kadar çeşitli bilgiler edindi. Öğrenciler aynı zamanda uygulamalı olarak da üretim için bitkilerden çelik kesimi gerçekleştirdi.

Ziyaretin ardından açıklama yapan ÇOMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Şeker, Aromatik ve Tıbbi Bitkiler Parkı'nın kente kazandırılmasından duyduğu memnuniyetini dile getirerek, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı M. İrfan Mutluay ise ziyaret nedeni ile hoşnutluğunu söyleyerek, parkın aynı zamanda mesleki uygulamalar için bir eğitim alanı olması amacı ile de çalışma sürdürdüklerini ifade etti.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir