Asfaltlama Çalışmaları Tamamlandı, Sıra Kavşaklarda…

05 Ağustos 2016

Çanakkale’nin gelişen bölgelerine ilişkin alt ve üst yapı çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda, Barbaros Mahallesi Şekerpınar ve Beldemiz bölgesindeki çalışmalar da devam ediyor.

Barbaros Mahallesinin Şekerpınar ve Beldemiz bölgeleri arasında bulunan alan, son yıllarda hızla gelişiyor. Bölgede, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Terzioğlu Kampüsü çevresinde inşa edilen yeni hizmet binaları, inşaat faaliyetleri hızla devam eden yeni Adliye Binasının yanı sıra hızla artan konut sayısı ile birlikte nüfus ve araç hareketliliği yaşanıyor. Bu kapsamda, bölgenin hem Beldemiz Sitesinin ön tarafında yapımı tamamlanan köprülü kavşak hem de Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesi civarındaki kavşaklarla olan bağlantılarının iyileştirilmesi ve ulaşım ağının güçlendirilmesi adına çalışmalar sürdürülüyor.

Ayrıca, Barbaros Mahallesi Özefe Sokak ile Üstün Korugan Caddesinin asfaltlama çalışmaları tamamlandı. Bu çalışmaların devamında Orman Sokak ve Samyeli Sokak ile devam edecek olan çalışmalar kapsamında Bursa istikametindeki şehirlerarası yola paralel yan yol çalışmaları da gerçekleştirilerek, ulaşım ağının İlahiyat Fakültesi kavşağına kadar bağlanması sağlanacak.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir