Aşık Veysel için anma etkinliği

27 Mart 2019

Çanakkale Altınokta Körler Derneği dünyaca ünlü Ozan Aşık Veysel Şatıroğlu’nu ölümünün 46’ıncı yılında andı. Erkan Yavuz Sanat Atölyesinde yapılan anma programına Çanakkale Toplu Gönüllüleri, ÇOMÜ öğrencileri de destek verdi.

Anma programı dünyaca ünlü ozan Aşık Veysel Şatıroğlu için saygı duruşunda bulunularak başladı. Ardından Aşık Veysel’in kendi sesinden belgesel izlendi. Altınokta Körler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Uğur Karabıyık, kısa bir konuşma yaptı. Âşık Veysel’i daha yakından, daha iyi tanıyabilmek ve tanıtabilmek için bu anma programını düzenlediklerini belirten Karabıyık, “Biz Aşık Veysel’i anma programını Altınokta Körler Derneği olarak her yıl yapıyoruz. Bu yıl katılımın yoğun olduğunu görüyoruz. Hayatı mücadelelerle geçen ve bu mücadeleyi türkülerine yansıtan dünyaca ünlü şairimiz Aşık Veysel’i aramızdan ayrılışının 46’ıncı yılında bir kez daha saygıyla anıyorum” dedi. Konuşmaların ardından Altınokta Körler Derneği üyeleri ve Üniversite öğrencileri tarafından şiirler okundu. Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinden oluşan müzik grubu eşliğinde, Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ türküsü seslendirildi.
Anma programı sonunda, Altınokta Körler Derneği Çanakkale Şube Başkanı Uğur Karabıyık, gecenin hazırlanmasında katkısı olanlara plaket takdim etti.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir