Ata Demirer ‘Eyvah Eyvah’ Filmini Çektiği Geyikli’de Gala Yaptı

Ata Demirer ‘Eyvah Eyvah’ Filmini Çektiği Geyikli’de Gala Yaptı
23 Nisan 2010

Ünlü oyuncu Ata Demirer, senaryosunu yazıp çekimlerinin bir bölümünü yaptığı “Eyvah Eyvah” filminin galasını, Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesinde yaptı. Galayı yaklaşık 2 bin kişi izledi.

Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Geyikli beldesi pazar yerinde kurulan sahnede gösterilen “Eyvah Eyvah” filmini; Geyikli, Bozcaada, Ezine, Ayvacık ve Bayramiç’ten gelen yaklaşık 2 bin kişi izledi. Filmin gösteriminden önce düzenlenen kokteylde bir araya gelen oyuncular Ata Demirer, Özge Borak Şakrak, Salih Kalyon, Tanju Tuncel, Bican Günalan, Meray Ülgen, Ali Savaşçı, Bülent Şakrak, Caner Alkaya, Alican Yücesoy, Okan Çabalar, Şehsuvar Aktaş, Hande Dane, Tevfik Yapıcı, Rafi Emeksiz ve Ahmet Münir Canar filmle ilgili düşüncelerini aktardı.

Filmin senaryosunu yazan ve rol alan Ata Demirer, bekledikleri sayının çok üzerinde seyircinin filmi izlemiş olmasından mutlu olduklarını dile getirerek, “Seyircinin göstermiş olduğu ilgi bizleri mutlu etti. İkinci bölümü çekme konusunda fikir oluştu. Bu konuda hazırlıklara başlamak istiyoruz. İkinci filmin tamamını bu bölgede çekebiliriz. İlgi görmek bizleri mutlu etti ve bugün buradayız. Uzun yıllar Ayvacık, Bozcaada ve Geyikli’de kaldım. Güzel, sakin bir yöre ve ben buraları çok seviyorum” dedi.

Geyikli Belediye Başkanı Mustafa Çiçek ise Ata Demirer gibi ünlü bir oyuncunun beldelerinde film çekmesinden dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek “Geyikli yöresi zeytin, zeytinyağı ve tatil beldesi olarak tanınıyordu. Bir de, “Eyvah Eyvah” filminin çekildiği yöre olarak tanınmış olmasından dolayı çok mutluyuz. Emeği geçen tüm oyuncuları burada ağırlamaktan çok mutluyuz. İlk kez bir filmin galasının yapılmış olması da bizi ayrıca sevindirdi” dedi.

Ezine Kaymakamı Cengiz Karabulut, Geyikli Belediye Başkanı Mustafa Çiçek, Mahmudiye Belediye Başkanı İbrahim Keskin, Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer, Bozcaada Belediye Başkanı Mustafa Mutay, Gülpınar Belediye Başkanı Recep Şahin ve Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, oyunculara plaket verdi. Filmde rol alan Demet Akbağ ise rahatsızlığından dolayı galaya katılamadı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir